Presentatie Peer-review rapportage

Slides:



Advertisements
Verwante presentaties
Onderzoek naar competentiegericht beoordelen in het groene onderwijs
Advertisements

De ziekenhuispsychiatrie zorgt voor kwaliteit Hoe kan je het regelen en onderhouden?
Online Marketing in het MBO “SEO, dat kun je zelf!”
Verslag TL3.
Ergonomeijs - Korpus Habitus
Daadwerkelijk succesvoller benoemen kan
Debriefing 24 januari 2012.
Schrijven in passende stijl
Doelstelling van vandaag
Workshop opstellen adviesrapport
Respons ervaringscertificaten beoordelen Aantal uitgezette certificaten: 81 Aantal teruggekregen certificaten: 45 Van 9 certificaten is bekend dat er geen.
Hoofdstuk 5 Integer leiderschap
Co-schap huisartsgeneeskunde Je naam datum
Doel van deze presentatie!
Introductie OHSAS
Edukoppeling certificering
Workshop “Beoordelen”
CAT Critical Appraisal of a Topic
Onderzoek doen een methodische aanpak
Startbijeenkomst ptaak jaar 2
Zelfevaluatie en collegiale visitatie Arie Olthof Symposium Kwaliteit in Beeld 24 september 2007.
Certificering van milieumanagementsystemen volgens NEN-EN-ISO 14001
Een zorgsysteem voor betere arbeidsomstandigheden

Tatiana Constandse John Ouderling.
20 mei Symposium Statistical Auditing Slide 1 Wat is eigenlijk auditkwaliteit? Marianne van der Zijde.
Hoe gebruik ik -d & -t? Leren en oefenen Maar eerst…….
Presentatie audit SDV Inhoud handleiding audit. Presentatie audit SDV Vorm: De opleiding maakt een portfolio waarin zij laat zien dat ze voldoet aan de.
Kwaliteitszorg HBO5-opleidingen. Vooraf Overleg binnen de CHO (kern + cel KZ) Overleg met HBO5-platform Over: – Werkwijze – Context van de HBO5-aanbieders.
Ervaringen van en met PCL EXTRA STEUN. Ervaringen Onderwijs Transparant 1.Vul bij over Mijn Gegevens de juiste gegevens in 2.Vul de namen en gegevens.
Week 7 Jacqueline Koopmans Docentenkamer PH 01.12
Onderzoeksvaardigheden 3
MT-SLC01-3 (13-14) MT-SLC01-3 en MT-SLC01-4 (14-15) Individuele gesprekken Competentiegesprekken Voorlichting 1 oktober 2014.
Informatiebeveiliging in het onderwijs. Doel 1.Informeren over de rol van Edustandaard ten aanzien van informatiebeveiliging 2.Doorspreken over de rol.
LOB Je sterke en zwakke kanten Wat kan ik?.
Certificeringsschema
Juridische kwaliteitszorg Startnotitie door DT akkoord bevonden  organisatiebrede bewustwording van de noodzaak tot het inbedden van juridische kwaliteitszorg.
Slimmer organiseren Evalien Verschuren, Bonnie Visser Haike Jacobs, Ellen Loykens CJG Beijum, Molendrift.
Accountantscontrole Beoordeling registratiesystemen 18 juni 2009 Utrecht 1 Stedendag verantwoording GSBIII
1 PO winkels en klanten onderzoek naar verzorgingsgebieden van winkels.
Workshop Peer Review audit Kennisdag 5 juni 2014 Meta Peek.
Presentatie Commissie Werk en Middelen 6 oktober 2016 Rapport “Burgerparticipatie door de ambtelijke organisatie”
Assessorentraining 3 Hannah Wielenga april 2016.
Hannah Wielenga februari 2017
Toelichting op de belangrijkste onderwerpen van de agenda
Groepswerk Eén werk! = Eén cijfer?.
Een vergadering organiseren
Er zijn belangrijker dingen….
Plannen voor 'Post-Authorisation Efficacy Studies' (PAES's)
Vragen stellen over bestaande data in de school
Revisie visitatiesystematiek
Vragen stellen over bestaande data in de school
Vragen stellen n.a.v. bestaande data in de school
Mediaplanning – bijeenkomst 6
Vergadering Personeelsdienst
Risicoanalyse … waarom?
Training statistiek NEN-689
Voorlichting geven, hoe doe je dat?
Consumenten-gedrag Referentiegroepen
Evalueren om te leren vs. evalueren van het leren
ONTDEK DE KRACHT VAN SELF-ASSESSMENTS
Risicoanalyse … waarom?
Netwerk informatiebeveiliging en privacy in het mbo donderdag 13 december 2018 Netwerk ibp in het mbo December 2018.
Schrijven Zakelijke brief: les 4.
Cursus Interne auditor
Praktijktoets & mondelinge toets
GRIP OP GROEI Resultaten 0-meting
Schrijven 2.7 en 2.8 Formuleren en stijl 3.1
Risicoanalyse … waarom?
Privacy 0-meeting Deze rapportage is interactief gemaakt!
Transcript van de presentatie:

Presentatie Peer-review rapportage Maurits Toet Den Haag, 13-12-2018

Agenda Rapportage van feitelijke bevindingen Opdrachtomschrijving Auditmethodieken Oordeelsvorming Wat kom ik tegen in de rapportages?

Rapport van feitelijke bevindingen Een rapport van feitelijke bevindingen (standaard 4400) is geen assurance rapport zoals ISAE3402. Het rapport geeft feitelijke antwoorden op de werkzaamheden die met de opdrachtgever zijn afgesproken, namelijk: “Stel middels een rapport van feitelijke bevindingen de integriteit vast van de resultaten (gekozen volwassenheidsniveau) voor 10 statements uit het door de instelling in 2017 uitgevoerde self-assessment van het MBO-Toetsingskader IB.” Dit rapport van feitelijke bevindingen geeft dus geen conclusie over de integriteit van alle gegeven antwoorden in het assessment, alleen voor de 10 statements!

Opdrachtomschrijving De opdrachtomschrijving bevat: Aard van de audit; Scope van de werkzaamheden; Kwaliteitsaspecten die geaudit dienen te worden; Norm waartegen gemeten wordt. “Stel middels een rapport van feitelijke bevindingen de integriteit vast van de resultaten (gekozen volwassenheidsniveau) voor 10 statements uit het door de instelling in 2017 uitgevoerde self-assessment van het MBO-Toetsingskader IB.”

Auditmethodieken We onderkennen 4 audit methodieken: Beoordeling van evidence; Reperformance van de beheersmaatregel; Waarneming ter plaatse; Interviews. Het is vaak sterk om een combinatie van technieken te gebruiken. Beschrijf in het rapport altijd welke auditmethodieken je hebt toegepast.

Voorbeeld van gecombineerd gebruik

Auditmethodieken Vaak zien we de volgende combinaties gebruikt worden: Interviews in combinatie met waarneming ter plaatse Beoordeling van bewijs in combinatie met reperformance

Oordeelsvorming Kunnen we zomaar een oordeel over iets vormen als auditor of hebben we daar iets voor nodig? Statement 1 Volwassenheidsniveau 1 Norm Volwassenheidsniveau 2 Norm Statement 2 Volwassenheidsniveau 3 Norm Normenkader Volwassenheidsniveau 4 Norm Statement 3 Volwassenheidsniveau 5 Norm Zonder heldere norm kan er nooit goede oordeelsvorming plaatsvinden!

Hoe schrijf ik mijn oordeel nu goed weg? Schrijf alleen op wat nodig is om aan de werkzaamheden te voldoen, dus: Beschrijf welke werkzaamheden je hebt uitgevoerd en waar je naar gekeken hebt of wie je gesproken hebt waarover. VB: Ten aanzien van clear desk / clear screen hebben wij het betreffende beleid beoordeeld en hebben we een rondgang gemaakt door het schoolgebouw om vast te stellen dat het beleid wordt nageleefd. Beschrijf wat je hebt vastgesteld. VB: Vastgesteld dat clear desk / clear screen onderdeel is van het IBP-beleid en dat na rondgang in de school het beleid juist wordt nageleefd. Beschrijf je eindoordeel als volgt: Vastgesteld of niet kunnen vaststellen aan de hand van …. benoem gebruikte auditmethodieken… dat het gekozen scoreniveau wordt/is behaald/integer is.

Wat kom ik zo al tegen bij het nakijken van de rapporten Positieve punten: Er wordt door de auditteams serieus werk gemaakt van de peer-review rapportages. Vaak uitgebreide rapportages met veel goede aanbevelingen. Dingen die beter kunnen: Maak meer gebruik van een combinatie van audittechnieken waardoor oordeelsvorming sterker wordt. Beschrijf de oordeelsvorming gestructureerd en feitelijk, alle bijzinnen kunnen achterwege blijven. Vb bijzin: Als u dit nog uitvoert zit u naar mijn persoonlijke mening op niveau 3. Zet geen aanbevelingen in het eindoordeel maar bij aanbevelingen. Beschrijf de aanbevelingen concreet (wat moet er gedaan worden en wat is daar voor nodig aan randvoorwaarden) en maak een referentie naar het gerelateerde statement.

Doorlopen rapportage Voorbeeld rapportage

Vragen