Opdracht Opkikker Boek Methodisch Begeleiden Thema 1 Planmatig werken

Slides:



Advertisements
Verwante presentaties
HANDELINGSPLAN IN SCHOOL Margie van de Kerkhof, begeleider passend onderwijs
Advertisements

Groep 1: Thematiseren “Fietswinkel”
Methodisch werken met creatief-agogische middelen
BattleBots The school battle.
Methodisch begeleiden
Schooloverstijgend samenwerkend leren
Presentatie introductie BGL
Tussendoelen in de praktijk van groep 1/2
Werken naar onderwijsbehoeften
LEERLIJNEN - ONTWIKKELINGSLIJNEN
Doelstellingen formuleren
“Projectmanagement in het hoger onderwijs”
In de juiste volgorde Initiatief Bijstellen Analyse Evaluatie
Thema 7 Les 6a Smaak. de kwaliteit = als iets mooi / goed gemaakt is = hoe iets is.
Respect op school Geen VOET om op te staan.
Projectweek.
Thema 5 Begeleidingsmethoden
Verandermanagement Hoofdstuk 9 Evaluatie
Introductie workshop 1.
Draaiboek.
Technisch ontwerpen: een motiverende opdracht
Verbeteren van onderwijs door professioneel reflectief handelen De rol van onderzoek Paula Willemse en Rob Vink © IVA.
Workshop Fondsen werven
Docent: Ans Sarianamual - oktober 2014
Presentatie Fontys Pabo Limburg 30 november jaar 4C-ID model
Afnemende en toenemende verantwoordelijkheid
Welkom.
Beroepsopdracht 4 In het cluster Talen.
Onderzoeksvaardigheden 3
Introductie SLC 31 augustus Welkom terug!!!
Social work Week 2.
OUDERBETROKKENHEID Bijeenkomst 2. VORIGE BIJEENKOMST  Voorstellen  Uitleg module  Introductie ouderbetrokkenheid  Woordspin ouderbetrokkenheid  Woordspin.
WERKEN MET GROEPEN JONGE KINDEREN Bijeenkomst 4. VORIGE BIJEENKOMST: * Bespreken uitkomsten van de praktijkopdrachten in groepen van drie/ vier personen.
Happy new year Goede voornemens.... Waardenlijst Neem de waardenlijst door. Omcirkel de vijf voor jou belangrijkste waarden van de groep waarop je werkt.
Uitgeversgroep en Maatwerk Jeroen van Esch Docent - Uitgever Welkom!
De nieuwe studente krijgen in hun opleiding te maken met keuzedelen. Hoe ziet het keuzeproces van de student eruit? Wat zijn belangrijke momenten in het.
Bètadidactiek Beschrijving vak en NLT competenties die aan bod komen.
Hoe wat wie wanneer? Draaiboek maken Boek: Methodisch begeleiden
Praktisch werk effectiever maken Tekst: Henny Kramers-Pals.
Professionele nieuwsgierigheid Coaching en gesprekstechnieken
EEN PROJECT PLANNEN, VERKOPEN EN UITVOEREN Commissie voor vrijwilligerswerk.
MIDDELEN OM TE PRESENTEREN.
Commissie voor vrijwilligerswerk.  Kennismaken met het concept van vrijwilligerswerk  Vrijwilligerswerk inpassen in uw dagelijks leven  Betrokkenheid.
TopOndernemers op de Springplank
Cursus vrijwilligers werven
Dienstverlening & Producten
Augmented reality With Aurasma Mark Mettler.
Plannen en optimaliseren
Commissie voor vrijwilligerswerk
Kwaliteitszorg Les 4.
Begeleiden les 2.
Commissie voor vrijwilligerswerk
ZORPLAN MAKEN!!!.
Experimentele modevormgeving
Begeleiden les 2.
Vwo 4 – week 39/
Competentiegericht onderwijs in het Leerwerktraject
Cyclisch proces binnen methodisch begeleiden
Wat doet media? Hoe wordt media gebruikt?
Methodisch handelen Week 1. Methodisch handelen Week 1.
Vakdidactiek en Onderwijskunde 2
Methodisch handelen Week 5 les 4. Methodisch handelen Week 5 les 4.
Cyclisch proces binnen methodisch begeleiden
Methodisch handelen Week 3. Methodisch handelen Week 3.
Netwerkweek Health and Happiness 3 t/m 7 December
Methodisch handelen Week 6 les 5. Methodisch handelen Week 6 les 5.
Methodisch handelen Week 2. Methodisch handelen Week 2.
Eens / oneens IK DENK NA VOORDAT IK BEGIN
Uitgeversgroep en Maatwerk
Transcript van de presentatie:

Opdracht Opkikker Boek Methodisch Begeleiden Thema 1 Planmatig werken Thema 2 Methodische cyclus Thema 3 Draaiboek maken

Doelstelling opdracht Doel van deze opdracht is dat 1e jaars studenten van de opleiding MMZ de theorie uit het boek Methodisch Begeleiden (thema 1, 2 en 3) in 20 klokuren kunnen toepassen door het organiseren, uitvoeren en evalueren van een geldinzamelingsactie voor stichting de Opkikker. Apeldoorn, Ben de Geus 21-9-2018

Wat doet stichting De Opkikker ? Stichting Opkikker organiseert dagen ontspanning en plezier voor gezinnen waarvan één van de kinderen langdurig onder behandeling is in één met de stichting samenwerkend ziekenhuis. www.opkikker.nl Apeldoorn, Ben de Geus 21-9-2018

Hoe gaan we aan de opdracht werken? Maken van de studievragen thema 1, 2 en 3 Kennismaking Opkikker Schrijven en presenteren voorbereidingsplan activiteit Tussenevaluatie Schrijven voorbereidingsdraaiboek en een dag draaiboek Evaluatie van de activiteit en vaststellen opbrengsten Apeldoorn, Ben de Geus 21-9-2018

Kennismaking met de Opkikker Voor wie ga je aan de slag? Het maken van 2 theorie opdrachten Het bekijken van twee korte video fragmenten Het lezen van folders en de krant van de Opkikker Een presentatie van een vertegenwoordiger van de Opkikker Indien mogelijk iemand uit een gezin die gebruik heeft gemaakt van de mogelijkheden van de Opkikker. Apeldoorn, Ben de Geus 21-9-2018

Maken van de studievragen thema 1, 2 en 3 De studievragen maak je thuis!!!!!!! Af in Thema 1 Planmatig werken week 47 Thema 2 Methodische cyclus week 49 Thema 3 Draaiboek maken week 51 Apeldoorn, Ben de Geus 21-9-2018

Schrijven en presenteren concept plan activiteit Samenstellen werkgroep ( 6 personen) Een plan maken voor een activiteit (+doelstelling) Presenteren van de activiteit (+doelstelling) 1e proces/ product/verbeterpunten Keuze 4 beste voorstellen Zie criteria thema 1 Planmatig werken Apeldoorn, Ben de Geus 21-9-2018

Het maken van een voorbereidingsdraaiboek Vier nieuwe werkgroepen samenstellen Doelstelling bijstellen Het schrijven van een voorbereidingswerkboek Zie criteria thema 2 Methodische Cyclus Zie criteria thema 3 Een draaiboek maken Apeldoorn, Ben de Geus 21-9-2018

Het maken van een dagdraaiboek Concrete beschrijving van de werkzaamheden Te denken valt aan: Wie doet wat, wanneer Tijdstippen van opbouw, uitvoering en afbouw Zorg voor materialen en middelen Wat te doen bij problemen Zie criteria thema 3.3 Draaiboek Apeldoorn, Ben de Geus 21-9-2018

Evaluatie van de activteit 2e evaluatie Je schrijft een product en een proces evaluatie zoals die in de opdracht staat beschreven. De gehele opdracht inclusief de evaluatie is in de 2e bufferweek afgerond. Apeldoorn, Ben de Geus 21-9-2018