Weet u het nog? Stevig voorbereid de klas in en dan… Leerlingen doen niet wat ik wil … Leerlingen snappen er niets van … Leerlingen reageren heel.

Slides:



Advertisements
Verwante presentaties
School Coach Student Docent/ Professional Lerende Persoon.
Advertisements

POP in de praktijk van Hogeschool Windesheim stelling 1 : een POP stimuleert de dialoog tussen leidinggevenden en medewerker stelling 2: een POP staat.
RESULTAATGERICHT WERKEN in verbinding met de totale organisatie
POP Workshop voor leidinggevenden Mobiliteitsfonds HBO
Verantwoordelijke Leni.
Kennis maken met Opbrengstgericht werken
Herontwerp PDG-opleiding
SAMEN AAN ZET Workshop voor leidinggevenden én docenten.
Les 7: het voorbereiden van een les
Blariacumcollege Conferentie Inductie. Missie en visie Persoonlijke aandacht Sportactief zijn Kwaliteit leveren Onderzoekende houding.
“Digitaal Portfolio, meer dan een klapper”
Functieprofiel en beoordeling
Workshop Competentie gericht onderwijs in het VMBO en MBO
Workshop MT Opbrengstgericht werken Visie – Opbrengsten – Actie.
Doelstellingen formuleren
Opleiding Brandveiligheidsadviseur
Voortgangsgesprek fase 1
Programma Doel van vanmiddag Uitgangspunten HGW Opdrachten Evaluatie.
Introductiebijeenkomst AOS leergang
Stage jaar Rianne Elderhuis.
Stagebegeleiding Bijeenkomst 1 Blok 2.
Hoe bereid je lessen voor?
Zorgstructuur op basisschool Pius X
De DATATEAM® methode data als inzet voor het werken aan onderwijs, kwaliteit en professionalisering Klaas Pit 16 april 2015.
ONDERWIJS AAN (POTENTIEEL) BEST PRESTERENDE LEERLINGEN
Loopbaan oriëntatie en begeleiding
Bijeenkomst 1 – 24 September 2015
Houtens : welkom, begroeting en ontmoeting
Informatiebijeenkomst. Lerarencompetenties Overzicht bijeenkomsten 1.Leren leren 2.De basisschool 3.Ontwikkeling van kinderen en creatief proces 4.Lesopzet.
Project 3 Pedagogisch werken in de wijk Bijeenkomst 1 Kwartaal 1, schooljaar 2015/2016 Klas: VQR2A Docent: Petra van der Zee.
Twee bijzondere weken… …om 3 redenen. 1. reizenweek vmbo: 9-13 nov alle vierde klassen vmbo op reis: Barcelona, Londen, Berlijn 11 begeleidende docenten.
Thema 2, week 1.4 Leerdoelen en instructiemodellen 22 september 2014
De rode draad in opleiden binnen AAOS
ICALT observatie-instrument training 24 september 2015
LEERJAAR 1 SAW.  Introductie bijeenkomst Periode W3S1AR en W3S1BR van 8 Februari t/m 22 April  Minimaal 250 uur werken  Begeleiding door een MWB docent.
Als je nog geen idee hebt …
Keuzethema: differentiatie
Bijeenkomst September 2015
VAD bijeenkomst 1.5. Inhoud VAD bijeenkomst Welkom, mededelingen, terugblik vorige week didactische ervaringen uit de praktijk 2. Opdracht Stille.
Bijeenkomst 3.  Welkom en vragen  Terugblik thema  Doelen  Verwerken van het huiswerk  Leerdoelen formuleren  Taxonomie van Bloom  Huiswerk.
VAKDIDACTIEK PEDAGOGIEK Bijeenkomst 2.1 Kopopleiding – Vakdidactiek Docent: Sanne van Kessel.
Begeleiding en Professionalisering van invallers De leraar van de toekomst Tiny Rompen
Bijeenkomst 1.2 Vakdidactiek. Inhoud bijeenkomst 1.2  Themabijeenkomsten vanmorgen  Doelen voor vandaag  Einddoelen  Uitleg leertaak 1 + opdrachten.
Toelichting op het ontwikkelen van digitale content.
1 Herman Schalk TREKKEN EN DUWEN VOOR KWALITEIT. 2 Begrip opbouwen Reflecteren op kwaliteit van onderzoek Uitvoeren van onderzoek interactie (m.n. taal)
Nieuwe opzet onderwijs. Huidige situatie onderwijs op Commanderij College: Methode bepaalt grotendeels: Welke onderwerpen worden behandeld Op welke wijze.
Universiteit Leiden. Bij ons leer je de wereld kennen. ICLON, Interfacultair Centrum voor Lerarenopleiding, Onderwijsontwikkeling en Nascholing BSL De.
Hoe zet je leerlingen aan het werk?
1 Enquête ROWF Hoofddoel: In grote lijnen zicht krijgen op het landschap van het Opleiden in de School in de ROWF. Afgeleid doel: Basis vormen voor het.
Begeleiding beginnende leraren: groep B doorlopende leerlijn initieel→ post- initieel Uitgangspunten bij begeleiding startende leraren Doorlopende leerlijn:
Rollen binnen het werkplekleren
Studieloopbaanbegeleiding
Het project Begeleiding Startende Leraren
Training voor gevorderde werkplekbegeleiders
Welkom.
Eerste bijeenkomst (!) Jaar november 2016.
Les 4 De Docent: Voorbereiden op de les.
BVMBO: Aan de slag met collegiaal leren!”
PowerPoint Taal Bijeenkomst 5: Onderwijsaanbod uitvoeren/evalueren
Programma van vandaag uur Opening (aandachtspunten) uur De taken/rol van een teamleider: Dick Mol(teamleider, Entree.
Toelichting bij ''Backward designing'' uit de kennisbank
Themabijeenkomst 14 november 2016
Begeleiden les 2.
Hoe laat ik leerlingen in de les leren?
Praktijktoets Eind LP 1 VP17U.
14 december 2017 bijeenkomst 5.
Hoe laat ik leerlingen in de les leren?
Ouderavond voor ouders en verzorgers van de leerlingen van CBS de Tarissing
LEERLINGBESPREKINGEN
This presentation uses a free template provided by FPPT.com Lesvoorbereiding MOA Aardrijkskunde College 4 Docenten:
Transcript van de presentatie:

Weet u het nog? Stevig voorbereid de klas in en dan… Leerlingen doen niet wat ik wil … Leerlingen snappen er niets van … Leerlingen reageren heel anders op mijn les dan verwacht … Na vijf minuten is alles volstrekt duidelijk voor de klas …

Doelen vandaag: Het observatieformulier als uitgangspunt voor het formuleren van persoonlijke leerdoelen (verkenning) Het POP als leidraad voor functionerings- en beoordelingsgesprekken / formuleren van wensen en operationele leerdoelen (concept POP maken) 3 Keuzes en afstemming van BSL-onderwerpen in het jaarprogramma (praktische invulling)

Begeleiding   In jaarrooster (starters hebben faciliteiten in % van hun inzetbaarheid) Vaste begeleider vaksectie (afspraken per jaarlaag / STW / afstemming en communicatie / vakinhoudelijke aspecten / …) Vaste begeleider kernteam (afspraken op teamniveau / activiteiten / collegiale consultatie / …) Onafhankelijk schoolbegeleider (doet lesbezoeken en voert docent-volggesprekken in kader ontwikkeling van professionele identiteit / organiseert bijeenkomsten / volgt proces van functioneren – beoordelen / bereidt beoordelingsgesprek Inhoudelijke aspecten Intervisie Trainingen (intern / extern) Collegiale consultatie Onderling lesbezoek (en gesprek volgens STARR-methodiek*)   DOEL: De kortste route naar blije docenten en blije leerlingen

VRAAG: Wat zijn de meest voorkomende onderwerpen in de begeleiding van startende docenten.

waarschijnlijk: orde lesorganisatie leseffectiviteit (is het lesdoel bereikt?) afwisselende werkvormen (activiteiten leerlingen) stemgebruik overzicht klas

VRAAG: Op welke onderwerpen is coaching het eenvoudigst VRAAG: Op welke onderwerpen is coaching het eenvoudigst? / Biedt coaching snel resultaat?

waarschijnlijk: lesorganisatie afwisselende werkvormen orde …

VRAAG: Op welke onderwerpen is het lastig coachen?

waarschijnlijk:. stemgebruik. kleding. houding. uiterlijk waarschijnlijk: stemgebruik kleding houding uiterlijk stijl van handelen …

VRAAG: Welke middelen kunt u inzetten om (startende) docenten te begeleiden?

Persoonlijk Ontwikkelings Plan

VRAAG: Roept een POP onplezierige gevoelens op. Welke zijn dat VRAAG: Roept een POP onplezierige gevoelens op? Welke zijn dat? Waardoor worden die gevoelens veroorzaakt? (dit kan voor leidinggevende anders ervaren zijn dan voor docenten) VRAAG: Welke wensen leven er t.a.v. een POP? (dit kan voor leidinggevende anders zijn worden dan voor docenten)

POP Groeidocument met accent op ontwikkeling (persoonlijk én voor de school) Zo kort en concreet mogelijk / realistisch (SMART*) Afspraken vastleggen in tijd / aftekenen Leidraad voor functionerings- en beoordelingsgesprek Leerpunten (uit: ICALT-items / uit: ‘De vijf (eigenlijk zes) rollen van de leraar’) Operationeel geformuleerde doelen (NIET: omschrijving van geconstateerde probleem. WEL: beschrijving gewenste, meetbare resultaat) Wensen t.a.v. vaksectie / leerjaar / kernteam / mentoraat / begeleiding / opleiding / … Zorg voor een school-eigen document *SMART: Specifiek, Meetbaar, Acceptabel, Realistisch, Tijdgebonden DOEL: de kortste route naar blije leerlingen…

VRAAG: Welke onderdelen zie je het liefst opgenomen in een POP?

waarschijnlijk: beoordeling (lesinhoud / lesorganisatie / collegialiteit / …) meetbaar (opleiding / …) afspraken wensen (van docent / van school)

VRAAG: Welke aanknopingspunten bieden de observatieformulieren VRAAG: Welke aanknopingspunten bieden de observatieformulieren* voor het opstellen van een POP? En welke onderdelen wil je er sowieso in / bij? *ICALT, De vijf rollen van de leraar

Jaarprogramma. Introductie (ontvangst / informatiegids /…) Jaarprogramma   * Introductie (ontvangst / informatiegids /…) * Aanwijzen / zoeken van begeleiders (vaksectie + kernteam) * Intervisie * BOT-gesprek ( Benen Op Tafel) * Collegiale consultatie (docent-begeleider-collega) * Onderling lesbezoek (docent-(vak-)collega) * Onderwijs-inhoudelijke bijeenkomsten (schoolleiding- kernteam-vaksectie) * Werkbijeenkomsten (begeleider-vaksectie-kernteam-schoolleiding) * Trainingen (begeleider-vaksectie-kernteam-schoolleiding) * Afsluiting eerste / tweede / derde jaar (‘vieren’)