Geschiedenisproject over de Griekse Oudheid voor de groepen 7 & 8

Slides:



Advertisements
Verwante presentaties
PROFIELWERKSTUK Hoe kunnen wij je helpen?.
Advertisements

Daltonschool De Phoenix
BattleBots The school battle.
De oude Grieken Auteurs: Arzo en Nils.
Het kind als regisseur van zijn eigen kennis
Klassieken (Romeins, Grieks)
Paragraaf 2.3 Geloven en weten..
Lesgeven en begeleiden
Herfst 2010 basisschool Jacinta
Wat gaan we leren in groep 5
Olympische spelen Türken & Jair.
Griekse kunst 3.5A.
De Olympische Spelen.
Hoe het gebruik van de TOC-instrumenten de
Voorlichtingsavond groep 3
Meervoudige intelligentie
Welkom Een middag powerpoint.
Welkom op deze informatieavond
Project erfgoededucatie
Tweede wereldoorlog.
Welkom bij de dialoogbijeenkomst Introductie gastvrijheid
Presentatie Bijeenkomst 2
Presentatie methodeanalyse Zo leren kinderen lezen en spellen & Leeslijn De Hand-out.
De Olympische Spelen in de Oudheid
Griekse mythen en wetenschap
De tijd van Grieken en Romeinen
Hoofdstuk III: Griekenland Les 4: Par 3A, Geloven
Project “Horizon Verbreden”
Leerdoel: je kunt herkennen wat bij geschiedenis hoort.
De Romeinen (500 v. C. – 476 n. C.) Deel 1: de invloed van de Romeinse beschaving op onze cultuur (pp. 2-3)
Loopbaan oriëntatie en begeleiding
Pedagogische theorieën
Week van het IBO 2015 Een samenwerking tussen de Torhoutse IBO ’ s.
Project 3 Pedagogisch werken in de wijk Bijeenkomst 3, week 1.5, Schooljaar Klas: VQR2C Docent: Madeleine Meurs.
3.3 Geloven en Weten Wetenschap.
Happy new year Goede voornemens.... Waardenlijst Neem de waardenlijst door. Omcirkel de vijf voor jou belangrijkste waarden van de groep waarop je werkt.
WHTSNXT? PROCESGERICHT, ACTUEEL EN LEERLINGGESTUURD FANTASTIC VOYAGE.
Hoofdstuk IV: Griekenland Par 3: De Godenwereld. Goden/Geloof Ook polytheïstisch Maar hun goden verschilden behoorlijk van die van de Egyptenaren –Op.
Welkom!. Een voorstellen: Een voorstellen: Even voorstellen.
Introductie bij het negende wereldwonder. De piramide van Cheops.
ICC Module Meervoudige Intelligenties Bijeenkomst 1 Datum Naam trainer / instelling.
? EEN NIEUW 0NDERWERP. CHINA AAN DE SLAG…..TIJDBALK DE GESCHIEDENIS VAN CHINA WAT? TIJDBALK, POSTER EN PRESENTATIE HOE? TAAKVERDELING LES 1: ONDERZOEK.
Thema 1 Studie en beroep in beeld Inhoud thema Taak 1 – Project Taak 2 – Werkplek in beeld brengen Taak 3 – Relatie studie en werkplek Centrale.
Instructiefilm maken. Het maken van een instructiefilm voor je praktijkproject uit periode 12. DOEL.
Het Technisch College Velsen De Technologie route.
Meervoudige Intelligentie theorie (Gardner)
S/K/L 2.7 PRESENTEREN. WAT GA JE LEREN *Waar een goede presentatie aan voldoet *Hoe je een presentatie voorbereidt.
Cliënt en mediawijsheid Les 7 digitalisering in de zorg.
MIDDELEN OM TE PRESENTEREN.
TopOndernemers op de Springplank
Begrijpend lezen.
Wetenschap en politiek in de Griekse stadstaat
Het brancheboek.
Alle kinderen gemotiveerde lezers
Natuur speurtocht Genesis 2:1 Opdracht:
‘Ontwikkelen doen we samen’
Digi(bord)boek project <titel project>
Les 2.
Tijd van Grieken en Romeinen v.Chr. – 500 na Chr.
Een goede poster: Focussed Visueel Gestructureerd
De bedenkers.
volgende bladzijde terug
Project English BOL niveau 4.
gemaakt door: Marly Noah
Methodisch handelen Week 1. Methodisch handelen Week 1.
Pak je boeken! Paragraaf 3.4!
Merkbare vaardigheden
ONDERNEMEND LEREN LES: DE WERELDBOL.
waar / niet waar: VROEGER HAD JE OOK ZTRINGZ IN REGENBOOG-KLEUREN
Transcript van de presentatie:

Geschiedenisproject over de Griekse Oudheid voor de groepen 7 & 8 Griekse Tijden Geschiedenisproject over de Griekse Oudheid voor de groepen 7 & 8

Het begin De Oude Grieken Zeer oude westerse beschaving Aantal vragen: Hoe leefden de mensen toen? Wat hield hen bezig? Hoe werd de Griekse cultuur verspreid? Wat zie je terug van de Oude Griekse cultuur in het dagelijks leven?

De route Het maken van een project is makkelijker gezegd, dan gedaan. Na veel bloed, zweet en tranen zijn wij tot de volgende route gekomen.

Step 1 The sense opened child Prikkelende middelen: Videofragment Mythologisch verhaal Olympische vlag Sirtaki dansen

Step 2 The knowledge based child Woordveld met de kinderen maken over de Griekse Oudheid Korte informatie over Griekse Oudheid Hierin komen alle onderwerpen voor die door de kinderen worden behandeld.

Step 3 The active child Kinderen worden in groepen geplaatst Elk groepje naam van god of godin Korte opdrachten: Apollo: Mythologische strip Ares: Stad bouwen Athena: Filosoferen Hercules: Olympische poster Zeus: Krantenartikel dagelijks leven kind Griekse Oudheid De site en de MSN Group vanaf deze stap ingezet.

Griekse-tijden.tk Naast de projectdoos en de middelen als video/ boeken en cd’s hebben wij ook een site die in het teken staat van de Griekse Oudheid. Op deze site kunnen de kinderen informatie vinden over de verschillende begrippen die met de Grieken te maken hebben.

Voorbeeld step 3: Groep Hercules Olympische Spelen Geschiedenis Olympische Spelen Opdracht: Poster voor de allereerste Olympische Spelen M.I.: Visueel ruimtelijk Interpersoonlijk Logisch mathematisch

Step 4 The communicative child Aan de hand van de inmiddels door de kinderen bijgehouden MSN Group, wordt er een gesprek gehouden over wat er tot nu toe is uitgezocht. Thuisopdracht zoeken naar voorwerpen e.d. van onderwerpen uit de Griekse Oudheid die nu nog worden gebruikt

Step 5 The creative child Groep Athena: probleemstelling bedenken en presenteren als in het Lagerhuis (tv program) Groep Ares: biografie Alexander de Grote (verslagvorm) Groep Zeus: Muurkrant Oude Griekenland (postervorm) Groep Apollo: toneelstuk mythe Groep Hercules: verschillen Olympische Spelen vroeger en nu (collagevorm)

Step 6 The productive child De kinderen maken hun werkstuk aan de hand van de ideeën en de informatie die ze in Step 5 hebben moeten uitzoeken.

Step 7 The cooperative child Themadag: Griekse Oudheid Presentaties van de gemaakte werkstukken aan elkaar

Step 8 The reflective child Evalueren en reflecteren op het gehouden project

Meervoudige Intelligentie

Constructivisme Onbewust beïnvloed Een aantal voorbeelden Structuur en zelfsturing: 8 stappen Zelf invullen Betekenisvol + toepassingsgericht: Project praktisch Heeft functie Uitdagend + motiverend: Veel werk Hoe verder je komt hoe mooier het wordt Verankerde instructie: Werken vanuit wat jij weet Krachtige leeromgeving: ICT Onbewust beïnvloed Een aantal voorbeelden

Aarzel niet en zet die stap in Griekse Tijden! Tot snel?!