Methodisch handelen Week 2. Methodisch handelen Week 2.

Slides:



Advertisements
Verwante presentaties
HANDELINGSPLAN IN SCHOOL Margie van de Kerkhof, begeleider passend onderwijs
Advertisements

Kennis maken met Opbrengstgericht werken
Doelstellingen formuleren
Lesgeven en begeleiden
Beroepsvaardigheden onderdeel van SBC
Media en creativiteit Herfst les 2.
Inleiding Komende periode gaan we het hebben over kinderen die ziek-zijn: Verzorging, Het herkennen van de symptomen/de klachten Wat kun/moet je doen.
Media en creativiteit module 6 Identiteit
Management en beleid Leidinggeven Blz. 29.
Workshop Teamleiders OGW en sturen op OGW.
Workshop MT Opbrengstgericht werken Visie – Opbrengsten – Actie.
Deel anders, mijn organisatie
Groepsplannen evalueren Dirk van Dijkschool Linda Pereboom
Les 5 – Goed doen 2.0.
OFC28 mediawijsheid les 3.
Ouderavond Social Media Basisschool De Meerhoef
Aan de slag met waarderend vernieuwen
Waar iets mag mislukken, kan iets nieuws ontstaan.
Loopbaan oriëntatie en begeleiding
X-stream les 4 WELKOM. Wat gaan we deze les doen?  Korte terugblik vorige les  Doelen van deze les  Digitale identiteit  Online samenwerken  Eindopdracht.
Loopbaan oriëntatie en begeleiding
Slc kwartaal 3. programma Hoe is het gegaan Verwachtingen Tips and tricks Opdrachten slc.
Studieloopbaancoaching 1 kwartaal 2
Project 3 Pedagogisch werken in de wijk
Communicatie 2 – kw 2 Les 1.
Wjk.
Studieloopbaancoaching 1 kwartaal 2.3
Plancyclus, les 4  Actualiteit  Vragen naar aanleiding van vorige les  Vragen over hoofdstuk 4 en 5  Observeren met een plan; het verschil tussen observeren.
Opdrachten en eindopdracht
Pemwjk3. Programma tafeltjesronde over ruimte en materiaal Bespreek de inzichten die naar aanleiding van de tafeltjesronde over ruimte en materialen hebt.
Reflecteren.
Bijeenkomst September 2015
Bijeenkomst aandachtsfunctionarissen Sociale netwerk versterking - Sociaal kapitaal - 10 maart 2016 PF Gezin & Omgeving.
Maak foto’s van kinderen die tegenstellingen uitbeelden. Opdracht: 1. De kinderen gaan in tweetallen een tegenstelling bedenken die zij willen.
Rob Goossens Komende lessen Werkomschrijving, werkplan en werkplanning.
doe de test. Eerlijk invullen.
Cursus vrijwilligers werven
1. Wat gaan we vandaag doen ?
Plan van Aanpak Werken in stappen.
Social Media & Sport Deel I
Les 1 zgk kwaliteitszorg.
Sociaal Maatschappelijke Dimensie – 1.1 Jezelf zijn
What will you do to change the
© UNIEK IN DE KLAS.
12 oktober 2017 Aanwezigen & je richten op deze les.
Les 1 Hoofdstuk Ecologie
ZORPLAN MAKEN!!!.
Waarde(n)vol werk in uitvoering
Begeleiden Les 5.
Hoofdstuk 3 Wat gaat de beginnend beroepsbeoefenaar
Oorcheck op het mbo 8 Over Gehoor & gehoorschade
Cyclisch proces binnen methodisch begeleiden
Prioriteiten stellen.
De praktijk: kinderen van 9 – 12 jaar
Methodisch handelen Week 1. Methodisch handelen Week 1.
Berichten in de media Mediaboodschappen.
Methodisch handelen Week 5 les 4. Methodisch handelen Week 5 les 4.
Cyclisch proces binnen methodisch begeleiden
gesprekstechnieken Les 2
Persoonlijke doelen maken
Berichten in de media Mediaboodschappen.
ADL Les 1.
Methodisch handelen Week 3. Methodisch handelen Week 3.
Methodisch handelen Week 6 les 5. Methodisch handelen Week 6 les 5.
Social media Wat deel je wel en niet?.
Zichtbaarheid Creëren
Eens / oneens IK DENK NA VOORDAT IK BEGIN
ADL Les 1.
Project gamemarket Les 1.
Wat leer je allemaal op school?
Transcript van de presentatie:

Methodisch handelen Week 2

Terugkoppeling vorige week Wat is methodisch handelen? Methodisch handelen betekent dat je altijd dezelfde stappen zet om een resultaat te behalen en dat je de stappen altijd evalueert en eventueel bijstelt. Methodisch handelen is op een bewuste manier een plan inzetten om het kind vooruit te helpen.

STAPPEN VAN DE METHODISCHE CYCLUS Beginsituatie vaststellen; Probleem vaststellen en vertalen naar hulpvraag; Doelen formuleren (smart); Plan van aanpak maken (waarbij ook voorbereiding op evalueren); Plan uitvoeren; Evalueren en bijstellen;

Presentaties!

Wat is sociale media? Filmpje: https://www.youtube.com/watch?v=PkPrZbI5C3k

Huiswerk bespreken Welke verschillende ICT programma’s, apps zijn er op de BPV? Hoe wordt social media in de BPV ingezet? https://www.mediawijsheid.nl/veelgestelde-vraag/hoe-gebruik-je-media-in-de-kinderopvang/

Je media gebruik in kaart brengen. Filmpje Daarna krijg je een opdracht uitgedeeld. Die maak je individueel https://www.youtube.com/watch?v=zMrytwVuSGs

Bespreken opdracht.

Opdracht Schrijf voor jezelf op; Wat is het verschil tussen privé gebruik en beroepsmatig gebruik van social media? https://www.nytimes.com/video/technology/personaltech/100000002879066/babys-first-tweet.html?src=vidm https://www.2doc.nl/nieuws/2015/documentaires-over-sociale-media.html

Opdracht Op welke manieren kan social media effectief worden ingezet in de opvang? Hoe kun je een actie opzetten? Wat voor soorten acties kun je bedenken om de organisatie op een positieve manier in beeld te krijgen? Hoe zorg je ervoor dat je een zoveel mogelijk mensen bereikt?

Opdracht Jullie gaan nu zelf een social media actie bedenken. Situatie: Je bent al een tijdje werkzaam bij kinderopvang Oetsiekoetsie, helaas is door een nieuwe kinderopvang in de buurt (concurrentie) het aantal kinderen afgenomen, tijd voor actie! Ga in een groepje van 3 personen een actie verzinnen; Facebook, instagram, youtube of misschien weet je zelf iets waarop je een actie kunt verplaatsen. Zet de actie op! Beschrijf hoe jullie gaan zorgen voor een zo groot mogelijk bereik; Denk aan vormgeving enz.

Huiswerk Wat is het beleid m.b.t. ICT en social media binnen de instelling waar jij stageloopt? Doorlezen afronding periode 5; Bewijs ICT en sociale media in de BPV