2. Communiceren met pubers

Slides:



Advertisements
Verwante presentaties
Hoe help ik mijn kind om effectief te leren?
Advertisements

Evaluatie van mentorprojecten
Workshop Handelingsgericht werken
De Veilig in elke Vezel campagne is een initiatief van VERAS en VVTB ter bevordering van de veilige verwijdering van asbest in Nederland. Deze campagne.
Mariëlle Beckers Buro Bloei
Principe 3 Leren is een sociale bezigheid
Technieken 3: de-escaleren
Hoera, een oudergesprek!
Communicatief gedrag + / -

2. Hoe ziet het onderwijs in Nederland eruit?
Het Puberbrein Marion Wijnja ´Oog voor Ouders´
Dieta Brandsma, neuroloog NKI-AvL 19e AvL symposium
Focus-Fontys Sneed het mes van twee kanten?.
Waar letten we op tijdens de het maken van de presentaties?
Effectieve instructie
Presentatie Ruud van Dijk: “Het puberende brein” van Eveline Crone
Competentie 04 Het slecht nieuws gesprek
Inspirerend Coachen - praktijkervaring - het G®ROW kader
Reflectie.
Doelstellingen formuleren
Coachen ICT bijeenkomst 10 oktober 2006 “Ook een coach heeft een coach nodig.”
GGD ROTTERDAM-RIJNMOND
Links Rechts mensen zijn sociaal en hebben veel voor anderen over mensen zijn vooral gericht op hun eigen belang slecht gedrag komt door de.
Praktische adviezen voor de onderwijssituatie
 Grensoverschrijdend pubergedrag;  Voortgezette scholen;  Omgaan met…;  Jeugd en Co.
Les 3 Deze les duurt 90 minuten
inleiding Thijs Waanders Rens Velthuis Stan de Leeuw Roy broshuis
Communicatie Silke en Mireille.
Schriftelijk communiceren voor teamleiders Blok 1
H3. Communicatie Gesprekstechnieken.
Lange termijn……………………………..
Communicatiehandvatten Blijf in contact
DIGITALE COLLAGE ESTHER
Ken je kracht…Deel je kracht…
Mijn ervaringen in (land). Intro  Naam/land/soort vrijwilligerswerk/voorbereiding etc. (Plaats op deze pagina bijvoorbeeld een mooie foto) 1.
Communicatie met ouders
Dienstverlening voor integere en geweldloze communicatie Presentatie door R.R. Annema.
Vergaderen.
Presentatie Bijeenkomst 3
Mijn kind wordt een puber…wat nu
HOE WORD JE EEN WINNING TEAM?
Bewijs verzamelen. Wat gaan we doen vandaag? Voorbeeldverhaal Afloop van het verhaal Uitleg over bewijs verzamelen.
Groepsdynamica & Interactief communiceren
Solliciteren: wat wil ik?
Luisteren en feedback Hoofdstuk 15 VP15 Begeleidingskunde
Week 3  Inleiding attitude interview  Oefenen met attitude interview a.d.h.v. de practicum-vragen.
Bewustwording en herkenning laaggeletterdheid
Durf ruimte te geven!. Uitgangspunten Bestuurders ervaren als problemen: Het is moeilijk goede en voldoende bestuurders te vinden Jongens blijven weg.
PERSONEELSMANAGEMENT PPT 8 Onderdeel : communicatie.
Onderzoek doen Een complexe (maar uitdagende) klus!
Welkom Module Autisme in de Sport. Programma Voorstelrondje Doel Autisme en sport Structuren Vragen.
Van bovenbouwer naar brugpieper … en de rol van ouders in deze fase.
Kennismakingsavond 4 t-vwo donderdag 29 aug 2013.
Terreur in de klas. Eerst een minuut stilte. Tips van Klasse: leerlingen-over-terreur-en-geweld/
Professionele nieuwsgierigheid Coaching en gesprekstechnieken
MODULE 3 GESPREKSTECHNIEKEN. INHOUD 1.Soorten open vragen en het belang er van 2.Tips bij het voeren van gesprekken 3.Regels van feedback 4.Valkuilen.
Professionalisering en intervisie
Taal- en Interactievaardigheden in de Kinderopvang
Help, mijn kind gaat naar de brugklas
Burgerschap Samenwerkend leren
Samenwerken, dat kunnen ze wel
Educatie & voorlichting Communicatie & Didactiek
Welkom 9/19/2018.
Coachtraining DOEN?! DAG 2
Spreken en gesprekken 4.1 en 4.2 Formuleren en stijl 3.3
SPREKEN: HET BETOOG Betoog: een spreekbeurt waarin je een standpunt inneemt ten aanzien van een stelling en dat standpunt verdedigt. Formuleer een duidelijk.
Ontwerp een buitenles Les 1 Les 4.
Gewoon pubergedrag? Over Relaties
Overzicht gedragingen per competentie
Transcript van de presentatie:

2. Communiceren met pubers De jeugd van tegenwoordig!

Waarom is het belangrijk om met elkaar te spreken over de communicatie met puber? Niet iedereen heeft van huis uit de kwaliteiten om met pubers om te gaan. De grens van de begeleiding moet voor iedereen helder zijn. (voor scholen en stagebieders) Scholen hebben vaak meer kennis van pubers dan een vrijwilligersorganisatie.

Overschatten De Frontale Kwab wordt ontwikkeld tijdens de puberteit (zie volgende dia) Jongeren hebben moeite met plannen organiseren, anticiperen en problemen oplossen. Dit verwachten wij vaak wel tijdens een MaS. De ontwikkeling is gaande; overschat de puber niet!

4 keer puberbrein Kicks/stijging spiegel diverse hormonen Heftige emoties/ Amygdala meer overhand Ratio op achterstand/ Frontale kwab in ontwikkeling Geen helikopterview/ minder verbindingen tussen de hersenen

Gedrag is een taal... Waarin een puber iets zegt over hoe: Hij of zij zich voelt Hij of zij zich ontwikkelt

Puber zijn een meerwaarde... Een puber verkondigt snel zijn mening (natuurlijke rem is afwezig) Pubers maken grote sprongen in het intellectuele vermogen De beste adviseur...is een puber!

Communiceren met pubers 8 tips: Stel open vragen Probeer te benoemen wat je voelt Gericht doorvragen Gebruik metacommunicatie Hersenen op ‘aan’

Communiceren met pubers 6. De ander op zijn of haar gemak stellen 7. Luister en vat samen 8. Bied structuur in het gesprek

Motiveren van jongeren Pleziergerichte motieven Carrièregerichte motieven Normatieve motieven Sociale motieven Leermotieven Kwaliteitsmotieven Beschermingsmotieven

Opdracht 1: uitspelen van puber gedrag Bespreek met de gehele groep de 8 tips uit deze powerpoint. Laat iemand uit de groep een interessant voorval noemen uit de eigen puberteit of uit de hedendaagse praktijk Maak groepjes van drie: 1 puber, 1 begeleider en 1 observant. Laat de groepjes het voorval uitspelen in een gesprek na afloop. Geef vooral duidelijk een tijd aan (bijvoorbeeld in 20 minuten uitspelen). Laat de observant terugkoppeling geven, zijn de 8 tips gebruikt?

Opdracht 2: Warming up Laat aan het begin van een sessie of presentatie de deelnemers vertellen over een leuke ervaring tijdens de eigen puberteit. Doe dit in kleine groepjes of plenair door aan sommige personen de vraag te stellen. Conclusie: puberteit is een hele leuke en interessante levensfase.

Opdracht 3: Pubers observeren Verdeel de deelnemers in groepjes. Stuur de deelnemers op pad met een opdracht; ‘observeer pubergedrag’. Geef een duidelijk aan hoeveel tijd de deelnemers kunnen gebruiken (bijvoorbeeld 30 minuten) Stuur de deelnemers naar buiten (in de buurt of stad) of laat ze in een school rondlopen. Bespreek bij terugkomt het geobserveerde gedrag na. Wat is wenselijk bij een MaS? Tip: Dit is een leuke opdracht voor een alternatieve pauze.