Lesdoel en Begrippen deze les: Universalisme Relativisme Vooroordeel

Slides:



Advertisements
Verwante presentaties
Dilemma’s en perspectieven
Advertisements

Programma Introductie Casusbespreking Tips Afsluiting.
Maatschappijleer 24 november 2011.
Competentie 12 Kritiek geven en kritiek ontvangen
11.3: Nederland is vol.. Met autowegen
Hoofdstuk 4 Omgaan met verschillen
Levensbeschouwing en Maatschappijleer
De stad Veelheid aan culturen, subculturen, leefwijzen, levenshoudingen, levensbeschouwingen.
Moraliteit Les 2 Ethiek – Moraliteit – Les 2 Datum:
De pluriforme samenleving
11.1: Uitsluiting of opsluiting HC Opdracht samenvatten Opdracht discriminatie Nakijken / huiswerk.
11.1: Uitsluiting of opsluiting HC Opdracht samenvatten Opdracht discriminatie Nakijken / huiswerk.
Media en creativiteit module 6 Identiteit Jaar 2.
Introductie.
Les 2: Het verleden van het Apeldoorns Kanaal. Wat gaan we doen: Terugblik vorige les Filmpje bekijken Foto’s van vroeger bekijken Verder met de presentaties.
Dilemma’s en perspectiev en Lespresentatie Daan Rijpkema, Anouk Donkervoort & Hans Udo.
Wat gaan we vandaag doen?
Leidinggeven H11 Iedereen is anders, iedereen is gelijk
Een nieuwe tijd Waar gaat het over?.
Helden… … en heldinnen Voor al deze vrouwelijke superhelden geldt dat ze in een behoorlijk stereotype jasje worden gegoten.
Superhelden, we kennen ze allemaal
Waar iets mag mislukken, kan iets nieuws ontstaan.
Discriminatie.
Module ‘Kijken naar Kinderen’ AD opleiding ‘Pedagogisch educatief medewerker’ Week 2 Pascal van Schajik.
1 Sociologie en Diversiteit hoorcollege 3 Harrie Manders
Opvoedstijlen en interculturele communicatie
Deel B, les 2 Agenda  Aan- en afwezigen  Actualiteit  Sociaal kapitaal  Pedagogische civil society  Huiswerk en de wijk in.
Rotterdam, 00 januari 2007 Onderzoek I Bijeenkomst 2 kwartaal 2.
Jennifer de Vries-Aydogdu med.hro.nl/vrije
Communicatie 2 – kw 2 Les 4.
Rotterdam, 00 januari 2007 Kijken naar kinderen Bijeenkomst 3 kwartaal 3.
Communicatie & Relatie
College voor de Rechten van de Mens Odile Verhaar Miranda Visser.
Hoofdstuk 1 VP15 Begeleidingskunde Carin Hogenbirk Augustus 2015.
KINDERMISHANDELING Jaarlijks worden worden er kinderen mishandeld in Nederland. Dat zijn er heel veel en het kan zomaar zo zijn dat dit iemand.
Bijeenkomst 1.2 Vakdidactiek. Inhoud bijeenkomst 1.2  Themabijeenkomsten vanmorgen  Doelen voor vandaag  Einddoelen  Uitleg leertaak 1 + opdrachten.
Samenwerken Werken in teams. Team In welke teams zit jij? In welke teams zit jij?
BURGERSCHAP SOCIAAL MAATSCHAPPELIJKE DIMENSIE Les 3.
Burgerschap – H. 1 Sociaal Maatschappelijke Dimensie – 1.5 Jij en ik zijn gelijk.
1. Wat gaan we vandaag doen ?
H3 Wat is normaal?.
Vragen, wat voor vragen?.
Hoofdstuk De aarde en het heelal.
Les 2 Ecologie Meneer Van de Loo Vakdidactiek: Biologie met ICT
Les 5 Hoofdstuk Ecologie
Les 1 Hoofdstuk Ecologie
§6 - Leven in twee werelden
Diversiteit en integratie
Identiteit, vooroordelen & beeldvorming
Werkbarometer 2018: Gender & Diversiteit
Mariken van Himbergen HBO Challenge 3 april 2018.
Werkbarometer 2018: Gender & Diversiteit
Vergelijkingen oplossen
Parafilie Les 9.
Tekstboek: Interactieve opdrachten: Via SOM -> Leermiddelen Of
Begeleiden Les 7.
Deze les: Huiswerk nakijken Lezen 4.2 Maken 4.2
Berichten in de media Mediaboodschappen.
Omgaan met verschillen
Jongens en meisjes …verschillende rollen
Omgaan met verschillen
Berichten in de media Mediaboodschappen.
Online discriminatie Mediabegrip week 2-3
Kritiek geven en krijgen
Voortplanting Basisstof 8 en 9.
Discriminatie Thema 17, sociaal werk 1.
Discriminatie Thema 17, sociaal werk 1.
Thema 4: gedrag 4.1 Geprikkeld
Observeren Les 7.
Personeelsmanagement
Transcript van de presentatie:

Lesdoel en Begrippen deze les: Universalisme Relativisme Vooroordeel Terugblik op de vorige les: begrijpen we de begrippen nog? (assimilatie, integratie, segregatie etc.) Lesdoel en Begrippen deze les: Universalisme Relativisme Vooroordeel Stereotype Discriminatie Tolerant Zondeboktheorie Filmpje kijken en reflecteren Huiswerk opdrachten maken

Vooroordelen Vooroordeel Zonder dat je iemand kent, heb je vaak meteen een beeld of oordeel. Als zo’n beeld niet op feiten is gebaseerd, noem je dat een vooroordeel. Een oordeel over iemand, een groep of iets zonder dat je de feiten of de persoon kent.

Bedenk twee stereotype beelden die bestaan over Nederlanders. Stereotypen Stereotype Vooroordelen ontstaan vaak doordat we stereotype beelden over bepaalde groepen hebben. ( versimpeling en generalisering) Een beeld wat je hebt over een bepaalde groep. Bedenk twee stereotype beelden die bestaan over Nederlanders.

Stereotype beelden van Nederlanders

Videofragment https://www.youtube.com/watch?v=YvRJvgxbeyA Leg de situatie in dit videofragment uit. Gebruik in je uitleg de begrippen stereotype en vooroordeel.

Ongelijke behandeling Discriminatie Discriminatie : Als je iemand in dezelfde situatie anders behandelt Discriminatie kan plaatsvinden op basis van iemands: culturele achtergrond. racisme: discriminatie op grond van iemands huidskleur. uiterlijk. sekse (man of vrouw) of seksuele geaardheid. seksisme: discriminatie op grond van iemands sekse. leeftijd.

Video-fragment: discriminatie https://www.youtube.com/watch?v=isnFFE-vFJ8 Wat is volgens jou een goede oplossing voor het probleem dat in deze video wordt besproken?

Tolerantie Tolerant : de mate waarin groepen en/of individuen met afwijkende meningen of gedragingen worden geaccepteerd

Tolerantie https://www.youtube.com/watch?v=o74mjUU8Hn Leg uit dat tolerantie ervoor kan zorgen dat je minder vooroordelen hebt.

Afsluiting Terugblik op de les: begrijpen we de begrippen? Huiswerk: K&B : 2, 3, 4, 5, Opdracht 1 en 5.