Wegwijs Groep 8 Thema 4De buurt en verkeer Introductieles: 30 minuten Zelfstandig werken: 90 minuten Afsluiting: 30 minuten. presenteren.

Slides:



Advertisements
Verwante presentaties
209 leerlingen… Verdeeld in 35 groepen van 6 leerlingen: Met telkens een volwassene als begeleider…
Advertisements

Vervolgbijeenkomst 2 Procesfasering bij Leren Leren.
Lesgeven en begeleiden
Colofon Het boek dat hierbij hoort heet - zo leer je nog eens wat over de invoering van de vmbo ict-route. Geschreven door Jos de Kleijn en Carla van.
vakdidactiek lezen, spreken luisteren en kijken
Werken met beelden Fontys lerarenopleiding Tilburg
Voorbereiding post 5 Mmm... lekker snoepen Groep 1-2.
Thema 1 (Les 1a) Regels.
Deltion College Engels
Handleiding Interactieve versie mbv DSB Onderwerp 8 – Quiz.
Het presenteren van het onderzoek
OFC28 mediawijsheid les 7 leren door te maken
Welkom op de ouderavond van de groepen 4
Agenda Informatie over pesten Wat doen kinderen online?
Deze les: Korte terugblik Doel van de les Roos van Leary Doe de test!
X-stream les 4 WELKOM. Wat gaan we deze les doen?  Korte terugblik vorige les  Doelen van deze les  Digitale identiteit  Online samenwerken  Eindopdracht.
Verkeerssituatie rond onze school
Verkeersveilige Schoolomgeving
Wikimedia Les 1. Wat is Wikimedia? Weten we het nog?
Ontwerp je eigen kwartet
Plattegrond maken Explorers ’12. Uitleg Opdrachten: doormiddel van opdrachten maak je je plattegrond compleet. Kleur/legenda: vergeet niet om alles.
FAALANGST DE BAAS.  Mijn naam:Annet Nelisse-Verlare  Werkzaam: O.b.s. OllieBBommel  Opleiding:Training “Faalangst de Baas” via Ortho Consult.
Informatiebijeenkomst Leerlingenvervoer Presentatie (regelgeving) Leerlingenvervoer April 2013 BAR-gemeenten.
Stichting School & Veiligheid ondersteunt scholen bij het bevorderen van een sociaal veilig klimaat.
Stichting School & Veiligheid ondersteunt scholen bij het bevorderen van een sociaal veilig klimaat. Ouderavond over pesten in.
Wegwijs Groep 8 Thema 2Weer en verkeer Introductieles: 30 minuten Zelfstandig werken: 90 minuten Afsluiting: 30 minuten. presenteren.
Welkom in groep 6/7!.
Meten en meetkunde in het verkeer
Ouderavond over pesten op de basisschool
Hoezo creatief? Workshop Door: Maaike Zeilstra (De Werveling Soest),
Xperience Liefde en relaties
Waar gaat deze workshop over?
Doet ie het of doet ie het niet?
Met wie app jij? Mediabegrip week
Welkom havo 4..
Passend onderwijs.
Vragen, wat voor vragen?.
© UNIEK IN DE KLAS.
Nee Zeggen!.
Hoe brengen opdrachten de beroepscontext het klaslokaal in?
NSCCT Instructie groep 4
Thema 4: Zo bereik je meer
Wegwijs Groep 8 Thema 5 Reizen en verkeer Introductieles: 30 minuten
Ik heb mijn boek uit… Wat nu?.
NSCCT Instructie groep 5
NSCCT Instructie groep 7
NSCCT Instructie groep 6
Aan het werk! Een les over vacatures, beroepsvaardigheden en
volgende bladzijde terug
volgende bladzijde terug
Transport middel van de toekomst
Welkom in groep 6/7!.
Onderzoek water!! WaterLab www. onderzoekwater.nl Kijkje terug
Wat doe jij?.
Vakdidactiek en Onderwijskunde 2
Ontwerp een buitenles Les 1 Les 4.
Les 3: regels en afspraken met de klas
Eens / oneens IK DENK NA VOORDAT IK BEGIN
NSCCT Instructie groep 4
NSCCT Instructie groep 5
ADL Les 1.
NSCCT Instructie groep 6
NSCCT Instructie groep 7
voorbeeld volgende bladzijde terug
Klik hier om verder te lezen
volgende bladzijde terug
volgende bladzijde terug
<naam van kolonie>
Welkom in groep.
Welkom in groep 6/7!.
Transcript van de presentatie:

Wegwijs Groep 8 Thema 4De buurt en verkeer Introductieles: 30 minuten Zelfstandig werken: 90 minuten Afsluiting: 30 minuten. presenteren

Doelen: De leerlingen: Activeren hun voorkennis van verschillende reismogelijkheden; Activeen hun voorkennis van de regels en afspraken die behoren bij de reismogelijkheden afzonderlijk Kunnen de knelpunten benomen die ze op weg van huis naar de nieuwe school en andersom tegenkomen (opdracht 1) Kunnen oplossingen geven voor de aangegeven knelpunten (opdracht 1) Weten wat de veiligste route van hun huis naar de nieuwe school is. (opdracht 1) Kunnen op een plattegrond de route naar de nieuwe school uitzetten (opdracht 1) Kunnen voor verschillende vormen van vervoer aangeven welke regels er gelden en hoe ze hiermee zo veilig mogelijk kunnen reizen (opdracht 2) Kunnen oplossingen bedenken voor onverwachte situaties die kunnen ontstaan op weg van huis naar school en terug (opdracht 3)

Introductieles: Van huis naar school Kopieerblad 103 Van huis naar de nieuwe school (per groepje) → Wat zie je op de afbeelding? → Denk je dat veel van jullie op deze manier naar de nieuwe school zullen gaan? → Kun je een situatie bedenken waarin je zo gaat reizen? → Welke manieren van reizen passen eerder bij een stad en welke bij een dorp? → Hoe denk je dat de meeste kinderen in Nederland de naar scholen van het voortgezet onderwijs gaan? → Welk vervoermiddel zal maar weinig gebruikt worden? → Wanneer maken kinderen gebruik van het openbaar vervoer om op school te komen? → Zouden veel kinderen gebruik maken van het openbaar vervoer?

→ Hoe zal je straks zelf naar je nieuwe school gaan? (wie wil een turflijst maken op het bord?) Kopieerblad 105 (Uitslag enquête) → Kleur op je werkblad de uitslagen in. We vergelijken de uitslagen met de andere twee grafieken op het blad. → Welke grote verschillen zie je? → Heb je een verklaring voor de verschillen? We gaan de komende lessen aan de slag met een opdracht over de route en de wijze van vervoer naar de nieuwe school.

Opdracht 1: (leerlingen die naar dezelfde school gaan in een groepje of juist verschillende scholen(moeilijker)) Met elkaar praten over de route naar school die je straks zult nemen. Met behulp van een plattegrond de mogelijke routes bespreken. Nodig: Kopieerblad 107 Kopieerblad 109 Kopie van de omgeving 2x Stevig papier om de plattegrond op te plakken Kleurpotloden Lijm Computer met toegang tot internet Openbaar vervoer:

Opdracht 2: Vanuit het reisprofiel dat is ontstaan in de introductieles maak je verschillende reiswijzers voor de andere leerlingen. (informatiekaarten) Hierin wordt de volgende informatie opgenomen: -begin- en eindtijden van de school -Reistijd -Korte beschrijving van de route -Afstanden -Regels en afspraken voor fietsers, wandelaars, bus-, tram-,trein- of metroreizigers. -Belangrijke tips om de verkeersveiligheid te vergroten Nodig: Kopieerblad 111 en 113 Kopieerblad 105 (uitslag enquête) Kopieerblad 149 t/m 167 (verkeersregels) Tekenpapier (A4 formaat) Kleurpotloden of stiften Lijm Kladpapier Computer met toegang tot internet

Opdracht 3 In een aantal tekeningen verschillende problemen belichten die kunnen ontstaan op de route naar de nieuwe school. Praten over de mogelijke oplossingen. Je maakt een “Eerste hulp” -boekje met kaartjes. Nodig: Kladpapier Kopieerblad 115 Kopieerblad 117 (Pech onderweg) Tekenspullen Kleurpotloden Kaartjes wit karton (A5 formaat) lijm

Presentaties De presentaties duren bij elkaar zo’n 30 minuten. Je hebt ongeveer 5 minuten de tijd om je werk te presenteren aan de groep. Opdracht 1: Verwoorden waarom je een bepaalde route hebt gekozen. De voornaamste knelpunten aangeven gelet op de veiligheid. Verzamelpunten aangeven waar je kunt afspreken om samen te reizen. Opdracht 2: Aangeven waar de leerlingen op moeten letten als ze met de fiets (bus, tram, trein, metro of te voet) naar de nieuwe school gaan. Je bent nu al goed voorbereid om de stap te kunnen maken. Een goede voorbereiding is geen garantie voor een veilige route van huis naar school en andersom. Er kunnen zich veel situaties voordoen waarbij je heel alert moet reageren. Opdracht 3: Vertel over de gevonden oplossingen voor verschillende probleemsituaties. De veiligheid wordt vergrootdoor de juiste route te kiezen,de regels en afspraken in acht te nemenen adequaat te handelen in onverwachte situaties.