Master in de Meertalige Professionele Communicatie Assistive Technology For Writing Stef Segers.

Slides:



Advertisements
Verwante presentaties
Vuistregels voor het ontwerpen van educatieve software
Advertisements

Vertaling van Miriam Zweverink Project No Presentatie 2009 Tool 3 WORX voor aannemers.
situationeel leiderschap
Edushock leerfestival
Handelingsgericht werken en de IB
Workshop Handelingsgericht werken
Autisme en Mindmap Thuis en op School
4C/ID Gebruikersdag, 17 april 2012, Utrecht
GRUNDTVIG & KA1 14/02/2014. De hoofdlijnen van Erasmus+ DRIE kernacties (key activities): 1.Leermobiliteit voor individuen 2.Samenwerking voor innovatie.
Stijn Hoppenbrouwers Software Engineering les 1 Algemene inleiding en Requirements Engineering.
Provincie Limburg Workshop mentorschap 17/5/2013
Normen Ga van een positieve intentie uit Communiceer respectvol
| S turen Betere resultaten door docent-student voortgangsinteractie Projectleider Ellen Zillig-Straatman M eten A nalyseren I nformeren.
Van idee tot digitaal materiaal
Lijn in NLT ? Henriette Kok Baukje Lobregt
Doelstelling Wedeo Mensen aan het werk krijgen en houden in een zo regulier mogelijke arbeidssituatie. Dit is de belangrijkste basis voor het.
COMPETENTIEONTWIKKELING
Het collaboratief spelen van een educatieve game
Situational Influences on the Use of Communication Technologies A Meta-Analysis and Exploratory Study B. van den Hooff, J. Groot, S. de Jonge.
Proactive Recommendation System Loredana Falone MPC.
My presentation of learning
Portfolio Faculteit der Letteren 1 Evaluatie van 2 jaar Digitaal Portfolio in de Letterenfaculteit Utrecht Gerrit Bloothooft.
Portfolio Faculteit der Letteren
Synthese artikel ANOUK KETELERSINFORMATIEVAARDIGHEDEN 1BATPA3VIVES SAW KORTRIJK.
Praktische toepassingen van PKM in organisaties: 2 voorbeelden
Brainstorm sociale media in het onderwijs
Hoofdstuk 18 Veranderingen in organisaties tot stand brengen
Workshop Onderzoeksontwerp
Velon werkgroependag 2007 leren van leerlingen Wat betekent Opleiden in de school: voor de leerling?
Gedrag in organisaties, 10e editie
Hoofdstuk 13 Conflicthantering
Hoe kunnen we een lerende eigenaar maken van zijn eigen ontwikkeling?
1 InternettechnologieRik Van de WalleGent, maart 2008 Reading Assignment Internettechnologie (ITech) Rik Van de Walle academiejaar
Een Module over Model Checking voor het VWO Frits Vaandrager1, David Jansen1 & Els Koopmans2 1Radboud Universiteit Nijmegen 2Olympus College Arnhem.
Al doende leren training docenten
17 september 2014 Workshop Visie en doelen.
Bachelors Biologie Bibliotheekcursus voor Biologen Alice Doek, Peter Roessingh, George Meerburg UBA / FNWI
Effecten van visualisatie van participatie tijdens CSCL
Project Text To Speech Wat houdt het text-to-speech project in
TOOLS FOR STRUGGLING WRITERS ASSISTIVE TECHNOLOGY FOR WRITING Evy Jansen.
Studiecoaches voor (HBO/ WO) studenten met een vorm van autisme
Professioneel persoonlijkheidsprofiel
Docent: Ans Sarianamual - oktober 2014
1 Leren via het Internet: hoe onderzoek je samenwerkend leren in discussiegroepen? Prof. dr. Martin Valcke.
Den Haag 13 november 2012 i-COACH Opleiding i-COACH 2012 Leontine van Schie Ruud Westra 1.
Iedereen is context driven!
Digitale Communicatie Christophe Van Humbeeck 27/11/2008 Visualization of agreement and discussion processes during computer-supported collaborative learning.
Vind mijn boek: Gebruikers gidsen doorheen de bibliotheek Laurien Bal Master Computerwetenschappen - HCI Promotor: Erik Duval.
Master in de Meertalige Professionele Communicatie Visualization of agreement and discussion processes during computer-supported collaborative learning.
Evidence based onderzoek. Wat is evidence-based ?  Letterlijk betekent dit aanduiding of bewijs.  het gebruik van een bewijs dat de keuze voor een bepaalde.
Karel Vlieghe - Utrecht 29 januari 2005 Veranderscenario’s voor e-Learning systemen Evolutie van e-Learning systemen door de jaren heen.
Papier of Elektronisch 2 portfolio implementaties bij Geneeskunde Maarten van Wesel & Anouk Prop.
Even voorstellen .
thema 2 Bijeenkomst oktober 2015
Tutoring Ba1-Ba3 Samenvattingen leren schrijven. In het begin was er… Een probleem… … en een wild idee!
Bijeenkomst September 2015
Leraareffectiviteit – wat weten we (niet)? Daniel Muijs, University of Southampton.
Evaluatieonderzoek VVTO Engels Kees de Bot Sieneke Goorhuis BCN/RUG.
Brief paper presentatie VELON/VELOV-Congres 2016 Donderdag 4 februari ronde 1 Zichtlijn 3: Opleidingspraktijk verbeteren door onderzoek Zaal D210 Joop.
Thema 4: Begeleiding van leerlingen met dyslexie Vakinhoudelijke begeleiding Nederlands.
Programmeren. Wat is programmeren? Het schrijven van opdrachten voor de processor De processor “spreekt” machinetaal:
Anders kijken, anders doen
Overgang van lagereschoolkind naar adolescent
Beoordelen Wat is beoordelen Beoordelingsnormen Beoordelingsgesprek P.O.C. in het bedrijf Taken van de praktijkopleider.
Lectora als ontwikkeltool voor interactieve multimedia programma’s
Pilot computers in examenzalen Eerste resultaten
Informatieavond Kurzweil (basis).
E-learning, E-health & Domotica
Onderzoekend leren in de natuurwetenschappen
Basics over communicatie
Transcript van de presentatie:

Master in de Meertalige Professionele Communicatie Assistive Technology For Writing Stef Segers

Assistive Technology For Writing  Assistive Technology For Writing: Tools For Struggling Writers Charles A. MacArthur (2005)  Assessing Adult Student Reactions to Assistive Technology in Writing Instruction Julie Muellet, Eileen Wood en Jen Hunt (2008)

Inhoud  Assistive Technology For Writing: Tools For Struggling Writers Charles A. MacArthur (2005) 1.Introductie 2.Leermoeilijkheden 3.Word Processing 4.Spelling checkers 5.Speech Synthesis 6.Word Prediction 7.Speech Recognition 8.Conclusie  Assessing Adult Student Reactions to Assistive Technology in Writing Instruction Julie Muellet, Eileen Wood en Jen Hunt (2008) 1.Introductie 2.Resultaten 3.Methode 4.Discussie

 Charles A. MacArthur

1. Introductie  Assistive technology = Technologie die problemen helpt overwinnen voor personen met een handicap  Ondersteunen van personen met leermoeilijkheden  Handschrift – Spelling - Vlotheid

Introductie  Algemeen: 1.Motivatie – Belasting Werkgeheugen – Training gebruik Tool 2.Technologie zelf geen verbeteringen 3.Technologie verandert zeer snel.

2. Leermoeilijkheden  Problemen met: plannen, nakijken & neerschrijven: 1.Weinig kennis i.v.m. goed schrijven 2.Zwakke planning en slechte organisatie 3.Beperkt in het nakijken van hun geschrift 4.Problemen met transcriptie

2. Leermoeilijkheden In vergelijking met leeftijdsgenoten zonder leermoeilijkheden:  Meer spelfouten  Mindere inhoud  Minder Coherent  Slecht opgebouwd  Minder kwaliteit

3. Word Processing  Tekstverwerkers  Transcriptie & Nazicht  Motiverend  Vooruitzicht Foutloze Opdracht  Verbeteren zonder herschrijven

3. Word Processing  Beperking: - Effect hangt af van vaardigheid typen - Weinig effect op opdracht zonder verdere instructies  Voordelen: - Nakijken zonder herschrijven

4. Spelling Checkers  Problemen met spelling  Beperkingen:  Homoniemen  Spelfouten die ander woord zijn (Pijl/Peil)  Grove spelfouten  Niet herkennen juiste spelling

4. Spelling Checkers  Oplossingen:  Extra suggesties  Fonetische Spelling  Proeflezen

5. Speech Synthesis  Omzetten van Tekst naar Taal  Oorspronkelijk leeshulp  Hulp bij opsporen fouten  Niet zo effectief

6. Word Prediction  Aantal aanslagen beperken voor mensen met fysieke handicap  Als Spellingscontrole tekort schiet  Problemen:  Voortdurend nakijken van lijst  Verkeerde letters getypt

6. Word Prediction

7. Speech Recognition  Potentieel meest complete oplossing  Sterke verbeteringen  Beperkingen:  Nauwkeurigheid (individuele stem verstaan)  Duidelijk articuleren  Nieuwe fouten: foute woorden in tekst ontdekken

8. Conclusie  Computertoepassingen kunnen ondersteunend zijn  Maar: Elke toepassing heeft beperkingen  Bepalen geschikte toepassing voor afzonderlijke gebruiker

 Julie Muellet, Eileen Wood en Jen Hunt

1. Introductie  Writing Software: hulp voor verschillende volwassen studenten (met/zonder leermoeilijkheden): 1.Fysieke moeilijkheden 2.Lagere productie 3.Problemen met cognitieve proces (vroegere kennis oproepen, nakijken)

1. Introductie  Invoeren tekst: Speech-to-text technologie  Nakijken tekst: Text-to-speech technologie  Typen, Spelling & Grammair: Word prediction  Organisatie & Ideeën: Brainstorming & Mapping programs

1. Introductie  Ondersteunende technologie kan zwaktes compenseren en verder bouwen op sterktes.  Geen betere schrijvers, wel: Meer produceren Gemakkelijker produceren Hoger niveau

1. Introductie  Beperkingen Assistive Technology (zie 1 ste deel)  Onderzoek naar perceptie en evaluatie van writing software

2. Methode  14 volwassen studenten  11 Tools  Minstens 15 sessies van 3 uur voor laatste test  Tijdens sessies: Eerst opties van verschillende tools gebruiken, later minder gestructureerd: eigen gebruik  Leraars aanwezig die hulp bieden  Gebruik maken van tools  Survey: Evaluatie assistive technology

2. Methode

 Planning & Graphic Organizers  Word Predictors  Text Readers  Word Prediction met Text Readers  Speech-to-text converters  Text Magnifiers

3.Resultaten  Vooral gebruik van:  Kurzweil 3000 – Read&Write – Co: Writer (Speech-to- text)  Web Talkster – ReadPlease (Text Readers)  Inspiration (Planning & Graphic Organizer)

3. Resultaten  Gemakkelijk in gebruik:  WordQ (Word-predictor)  Read&Write – Co: Writer (Speech-to-text)  ZoomText (Text Magnifier)

3. Resultaten  Voldoening:  Read&Write – Co: Writer (Speech-to-text)  WordQ (Word-predictor)  ZoomText (Text Magnifier)  Inspiration (Planning & Graphic Organizer)

3. Resultaten  Impact assistive technology:  Mechanische aspecten: spelling en zinnen juist  Gedachten ordenen  Sneller schrijven  Meer zelfvertrouwen en onafhankelijkheid

3. Resultaten  Veel potentieel   Veel frustraties:  Incompatibele programma’s  Computer crashes  Verloren werk

4. Discussie  Belangrijkste bevindingen: 1.Keuze software afhankelijk van individu 2.Belang van leraars 3.Positieve eindbalans

Vragen ?

 Heeft er iemand van jullie al gebruik gemaakt van assistive technology? (Andere dan Word Processors & Spelling Checkers)  Hoe was deze ervaring?  Denken jullie dat het gebruik hiervan gemakkelijk is?  Denken jullie dat we binnen 10 jaar nog steeds typen?

 Bedankt voor jullie aandacht !

Bronnen  MacArthur C.A. (2005). Assistive technology for writing: Tools for struggling writers. In L. Van Waes, M. Leijten & C. Neuwirth (Vol. Eds.) & G. Rijlaarsdam (Series Ed.), Studies in Writing: Vol. 17. Writing and Digital Media. Oxford: Elsevier  Mueller J., Wood E., Hunt J., Specht J. (2008). Assessing adult student reactions to assistive technology in writing instruction. In Adult Basic Education and Literacy Journal, 2009: 3,  /MacArthur.pdf /MacArthur.pdf 