Wegwijs Groep 8 Thema 5 Reizen en verkeer Introductieles: 30 minuten

Slides:



Advertisements
Verwante presentaties
Redactioneel schrijven Les 3
Advertisements

Leesbevordering en taalbevordering in de basisschool
Welkom op de Julianaschool
Vervolgbijeenkomst 2 Procesfasering bij Leren Leren.
Redactioneel schrijven Les 2
Ik hou van Holland spel!.
7 februari: Boekenmarkt door IAM Core (10 % korting op de boeken voor leden van de vereniging) NB: je kunt ter plekke lid worden.
Hoe werkt een powerpoint?
Samenwerkend leren Opdracht: Experts.
Wie is dit??.
Internetgebruik en protocollen. - Inleiding (2 minuten) - Korte ronde in kleine groepjes met elkaar de schoolsituaties vergelijken. Meegenomen materiaal.
De dag van het solliciteren - introductie
BVL middag KSE Etten-Leur.
Basisschool Op De Horst
X-stream les 4 WELKOM. Wat gaan we deze les doen?  Korte terugblik vorige les  Doelen van deze les  Digitale identiteit  Online samenwerken  Eindopdracht.
Verkeerssituatie rond onze school
OUDERBETROKKENHEID Bijeenkomst 2. VORIGE BIJEENKOMST  Voorstellen  Uitleg module  Introductie ouderbetrokkenheid  Woordspin ouderbetrokkenheid  Woordspin.
Wikimedia Les 1. Wat is Wikimedia? Weten we het nog?
Ontwerp je eigen kwartet
Leesplezier in de schoolbibliotheek Training voor ouders en andere vrijwilligers in de schoolbibliotheek Bijeenkomst 2.
Stichting School & Veiligheid ondersteunt scholen bij het bevorderen van een sociaal veilig klimaat.
Differentiëren & klassenmanagement
Leerlingenvervoer. Voorwoord door de wethouder Terugblik bijeenkomst 17 november 1. Uitleg over de nieuwe verordening en het doel om kinderen te stimuleren.
MasterPeace Creating peace. Together.. SKILLZZ Les 1.
Wegwijs Groep 8 Thema 2Weer en verkeer Introductieles: 30 minuten Zelfstandig werken: 90 minuten Afsluiting: 30 minuten. presenteren.
Wegwijs Groep 8 Thema 4De buurt en verkeer Introductieles: 30 minuten Zelfstandig werken: 90 minuten Afsluiting: 30 minuten. presenteren.
Welkom in groep 6/7!.
Uitleg bij de vragenlijst Veiligheidsbeleving
TopOndernemers op de Springplank
Les 4 havo Leesvaardigheistraining;
1. Wat gaan we vandaag doen ?
Hoezo creatief? Workshop Door: Maaike Zeilstra (De Werveling Soest),
Denken als een computer
Workshop Vals spelen mag! ©Simone Ondersteunt!.
Xperience Liefde en relaties
Waar gaat deze workshop over?
Module Evalueren Moduleweekend Regio Scouting Zeeland | Versie 1.0.
Passend onderwijs.
Vragen, wat voor vragen?.
Vul in wat persoonlijke en niet persoonlijke gegevens zijn
Bekijk en bespreek dit filmpje. Kunt u het filmpje niet afspelen Bekijk en bespreek dit filmpje. Kunt u het filmpje niet afspelen? Gebruik dan de.
ADL (6) 31 mei 2016 Berthe/Mirjam.
Vind jou beste leer manier.
Thema 4: Zo bereik je meer
Ik heb mijn boek uit… Wat nu?.
Didactiek Lesformulier.
Didactiek Lesformulier.
Aan het werk! Een les over vacatures, beroepsvaardigheden en
Kennismakingsspellen
Transport middel van de toekomst
Methodisch handelen Week 1. Methodisch handelen Week 1.
Welkom in groep 6/7!.
Zitobject.
Ontwerp een buitenles Les 1 Les 4.
Art & Design Productvormgeving.
Methodisch handelen Week 2. Methodisch handelen Week 2.
SHOWTIME EARTH ROCKS.
Eens / oneens IK DENK NA VOORDAT IK BEGIN
ONTWERPEN LES: HELP! TEVEEL WATER!.
WELKE BRUG IS BESTAND TEGEN VERSCHUIVINGEN VAN AARDPLATEN?
Klantgericht werken StudyEvent Mobiliteit in Beweging
Raden, regels en redeneren Groep 7 en 8
voorbeeld volgende bladzijde terug
Laat de vragen eerst even aan de docent zien!!
voorbeeld volgende bladzijde terug
volgende bladzijde terug Wat heb je nodig?
voorbeeld volgende bladzijde terug
volgende bladzijde terug
Welkom in groep.
Welkom in groep 6/7!.
Transcript van de presentatie:

Wegwijs Groep 8 Thema 5 Reizen en verkeer Introductieles: 30 minuten Zelfstandig werken: 90 minuten Afsluiting: 30 minuten. presenteren

Doelen: De leerlingen: Weten wat er geregeld moet worden om veilig met een groep per fiets, bus of auto op kamp te gaan. Kunnen aan de hand van de indeling van verkeersborden een reisplan maken voor vervoer van de groep per fiets,bus of auto. (opdracht 1) Kunnen verschillende verkeerssituaties bedenken en deze koppelen aan een verkeersbord. (opdracht 2) Kunnen een fietsspel voor het schoolkamp bedenken waarbij het gaat om de motorische fietsvaardigheid en vragen bedenken die te maken hebben met “reizen en verkeer”. (opdracht 3)

Introductieles: → Waar is groep8 vorig jaar heen geweest op kamp? → Weet je hoe de kinderen hebben gereisd? Per bus,auto of de fiets? → Heb je gehoord hoe alles verlopen is? Kopieerblad 133 (We gaan op kamp) → Waar denk je dat de afbeeldingen mee te maken hebben? → Zie je een situatie die je wel eens meegemaakt hebt?

Per groepje bespreek je de afbeeldingen aan de hand van de volgende vragen: Wat zie je? Op wat voor manier reizen de kinderen naar het schoolkamp? Wat gaat er mis? Waar kan dat aan gelegen hebben? Hoe kun je dat voorkomen? → Ieder groepje doet verslag van een afbeelding. → Kun je andere manieren bedenken om naar schoolkamp te reizen? → Het schoolkamp wordt altijd goed voorbereid. Bij het maken van de opdrachten help je hier zelf aan mee.

Opdracht 1: (2-3 leerlingen per groepje) Een reisplan opstellen naar schoolkamp. Afspraken, regels en tips opstellen die nodig zijn de reis succesvol te laten verlopen. Keuze 1: Met behulp van de computer een blad maken voorzien van illustraties. Keuze 2: Het blad op papier maken met illustraties van kopieerblad 133 of andere plaatjes. Nodig: Kopieerblad 135 Kopieerblad 133 (We gaan op kamp) (klad) papier Pen en schrijfpapier Computer met toegang tot internet Adresgegevens van kamp

Opdracht 2: Het borden-spel Wie ben ik? voor de hele groep maken. Je maakt voor iedere leerling een verkeersbord voor op de rug. Daarnaast verzin je verkeerssituaties die bij de borden passen. Deze komen in het thema reizen en worden geschreven en/of getekend. Het spel spelen. Nodig: Kopieerblad 137 Kopieerblad 141 (uitleg van het spel) Stevig papier en karton om verkeersborden te maken Kleine kaartjes van stevig papier om vragen op te schrijven of te tekenen Verkeersbordenposter Kleurpotloden of stiften Lijm en eventueel plakband Kladpapier Touw

Opdracht 3: Verschillende behendigheidsspelletjes bedenken die ingezet kunnen worden bij een fietsrally. Daarnaast bedenk je een aantal vragen voor op kaartjes. De vragen hebben te maken met het thema reizen en verkeer. Je bedenkt hoe je het op schoolkamp zou kunnen organiseren. Wie neemt wat mee, wanneer gaat het spel gespeeld worden en welke materialen zijn er voor nodig? Nodig: Kopieerblad 139 Vel A3 papier Kleine kaartjes (A5) voor de vragen Kladpapier Kleurpotloden Variatie: We maken het spel voor kinderen uit groep 3 en laten deze het parcours op het plein fietsen.

Presentaties De presentaties duren bij elkaar zo’n 30 minuten. Je hebt ongeveer 5 minuten de tijd om je werk te presenteren aan de groep. Opdracht 1: Reisplan presenteren. De verschillende bladen worden besproken. Opdracht 2: Korte uitleg geven van het spel. Opdracht 3: Fietsrally presenteren. Korte uitleg geven en een voorbeeld geven van een opdracht.