Leren leren.

Slides:



Advertisements
Verwante presentaties
HANDELINGSPLAN IN SCHOOL Margie van de Kerkhof, begeleider passend onderwijs
Advertisements

Didactische werkvormen
Dyscalculie.
Welkom. Debriefing -Doelgroep -Ondersteuning -Locaties -Opdrachten.
Informatie avond Groep 4\5
Collectief portfolio groep 3
Stagebegeleiding bijeenkomst 2.
Media en creativiteit 08 Engagement Virtual democracy Elske Revelman de Vries
Aanvragen van incontinentiemateriaal
Doelstellingen formuleren
Voorbereid op Stage Les 4.
Mijn ideale manier van actief en samenwerkend leren Geraldine van Herk
Hoe maak je schooltaal toegankelijk?
Programma Doel van vanmiddag Uitgangspunten HGW Opdrachten Evaluatie.
Stagebegeleiding Bijeenkomst 3 Blok 2.
Stagebegeleiding Bijeenkomst 2 Blok 2.
Theorielessen in projectmatig werken
Plannen Doelen.
Commercieel beleid en recht
VOORBEREIDING BEROEPS PRAKTIJKVORMING SCHOOLJAAR
Loopbaan oriëntatie en begeleiding
Rapportagetechniek Wat moet er in een voorwoord?
Lezen: doe het goed voor
Wie ben ik? Jan Zuur 51 jaar Docent-Coach Applicatie ontwikkeling en ICT-B Regisseur examinering In afrondende fase van Master Learning and Innovation.
Rapportagetechniek Wat moet er in een voorwoord?
Data in de besluitvormingscyclus via SWIS Suite
Plannen, uitvoeren en evalueren
Bijeenkomst 3.  Welkom en vragen  Terugblik thema  Doelen  Verwerken van het huiswerk  Leerdoelen formuleren  Taxonomie van Bloom  Huiswerk.
Leespubliek. Spoorboekje Even opfrissen Oefening leespubliek Bespreken oefening Wat gaan we leren?: Je kunt vertellen wat een leespubliek is en naar welke.
(basis)training voor praktijkbegeleiders 13 december 2015 Module rol van de beoordelaar.
In de rol van opleider 13 december Inhoud Taken en competenties rol opleider Leerstijlen Ontwikkelen naar zelfstandig leren Structureren en doceren.
Bijeenkomst 4.  Toepassen van Directe Instructie in een deelles.  Toepassen van het ABCD-model in het logboek.  Digitale interactie in de praktijk.
ZGK les 4 Coördineren en afstemmen van de zorg in de branches.
? (Periode-) taak ?.
Studieloopbaanbegeleiding
Communicatie Les1.
Vaardigheden 1. Het opzetten van een vaardighedenlijn voor leerlingen van de brugklassen. 2. Voor vakdocenten inzichtelijk maken wanneer welke vaardigheden.
Plan van Aanpak Werken in stappen.
Module Evalueren Moduleweekend Regio Scouting Zeeland | Versie 1.0.
Periode 4 Voor H5 en V6.
Sara Leegwater, Jordy Gerritsma en Kim Zijlstra
SMART.
Informatieavond Workshop ked-coaching 2 november 2016
Probleemomschrijving/PES
Sociaal Maatschappelijke Dimensie – 1.1 Jezelf zijn
Studiedag 11 april 2017 Groene Welle Zwolle
Sara Leegwater, Jordy Gerritsma en Kim Zijlstra
Lezen samenvatten.
Differentiatie in de klas
EEN PLAATJE VAN Het wat, hoe en waarom van je les als startpunt voor het onderzoeken van je eigen lespraktijk 31 jan ROSA Conferentie Hanna Westbroek.
Inleiding, slot, functies, samenvattend tekstverband
Ondernemersvaardigheden
Mens & Maatschappij D-Toets
Ontwerpen van een leerlijn voor zelfstandig leren en werken
Informatieve teksten, interviewverslag
Aan het werk! Een les over vacatures, beroepsvaardigheden en
Toelichting bij ''Backward designing'' uit de kennisbank
Ontwerpen van een leerlijn voor zelfstandig leren en werken
De didactiek van vandaag
Mens & Maatschappij D-Toets
SMART.
Logboek & planners ..
Stappenplan werkwoordspelling
Personeelsmanagement
Management en leidinggeven
Vandaag Les 6: Dieren Wat Tijd Start 5 Nakijken opgaven
Talentontwikkeling op school Het ontwerpen van een programma voor talentontwikkeling door (aankomend) leraren.
This presentation uses a free template provided by FPPT.com Lesvoorbereiding MOA Aardrijkskunde College 4 Docenten:
Wat leer je allemaal op school?
Talentontwikkeling op school Het ontwerpen van een programma voor talentontwikkeling door (aankomend) leraren Tip! Hier beginnen met een startvraag: waar.
Transcript van de presentatie:

Leren leren

manieren Docent draagt voor uit eigen werk Ontdekken Opdrachten maken Zelfstandig door lezen Vragen stellen /leren_leren/

Wat onthouden mensen? 10% van wat we lezen 20% van wat we horen 30% van wat we zien 50% van wat we horen en zien 70% van wat we met anderen bespreken 80% van wat we evalueren en nabespreken 90% van wat we anderen uitleggen

Leren door: Lezen Vragen/opdrachten maken Mindmap maken Woordenlijst/begrippenlijst Samenvatting Anderen uitleg geven http://www.leren.nl/cursus/leren_en_studer en/actief_leren/

reflectie Reflectie Leerstijl?? http://www.thesis.nl/index.php?option=com _db8kolb&Itemid=42

DOEL Specifiek Meetbaar Acceptabel Realistisch Tijdgebonden

Doel Ligt redelijk vast Door docent bepaald Door leerling bepaald Bakkerij is onderdeel van lesprogramma Wat wil je er mee bereiken? Wie is eigenaar van het leerproces?