Studieloopbaancoaching 1 kwartaal 2

Slides:



Advertisements
Verwante presentaties
Samen bouwen aan zelfvertrouwen
Advertisements

Tim Versluijs Leerdoelen.
Preek thema: Zeker weten?.
Ho 8: Portfolio.
SLC periode 2 Week 1 Evaluatie
Workshop Werken met een P.O.P. vrijdag 26 september 2014
Persoonlijk ontwikkeling Plan Deniz Engin
Samenvatting ‘Communiceren kun je leren’
Leerdoelen SMART maken
Help Selina’s eerste les
Tatiana Constandse John Ouderling.
Onze doelen en visie in beeld
Nieuwe doelen Waarom: Het is duidelijk waar je naar toe werkt >> motiverend Makkelijker tussentijds reflecteren Start van je portfolio Je weet waar je.
Leerproces SDV leerlijnen ontwikkellijnen Doel: POP van de leerling
Reclame Masters | Ik en reclame!
Loopbaan oriëntatie en begeleiding
VERSTERK WAT WERKT.
Hoe leert de ruiter NHB DEURNE.
Solliciteren: wat wil ik?
STUDIELOOPBAAN COACHING Kwartaal 1 Bijeenkomst 2 Leerstijlen en effectief studeren Martine Bink 1.
Bijeenkomst 4 Thema: “Wat kan ik?” Docent: Pascal van Schajik
Project 3 Pedagogisch werken in de wijk Bijeenkomst 1 Kwartaal 1, schooljaar 2015/2016 Klas: VQR2A Docent: Petra van der Zee.
Studieloopbaancoaching Kwartaal 2 week 1
Studieloopbaancoaching 1 kwartaal 2 Leer jezelf kennen
Studieloopbaancoaching 1 kwartaal 2 Leer jezelf kennen
Pemprl.
Pedagogisch werken in de wijk Kwartaal 1 Les 1 Kamer L
Introductie SLC 31 augustus Welkom terug!!!
KWARTAAL 2 JAAR 2 SLC. vandaag Programma kwartaal 4 Opdrachten Werkbezoeken eindgesprekken.
De rode draad in opleiden binnen AAOS
PEMVT1A Praktijkleren PEMPRL01vx (periode 1). Programma vandaag De hand Praktische zaken/mobiel/hint app/wifi/afwezigheid/jaarraad Weekplanning kwartaal.
Slc kwartaal 3. programma Hoe is het gegaan Verwachtingen Tips and tricks Opdrachten slc.
SLC Bijeenkomst H. El- Gharbaoui med.hro.nl/gharh.
Presentatie titel Rotterdam, 00 januari 2007 Studieloopbaancoaching Kwartaal 4 – les 1 Rotterdam, April 2015.
PROJECT: ORIËNTATIE OP HET BEROEP Naam: Martine Bink med.hro.nl/binmd Kamer: L
Studieloopbaancoaching jaar 1 Kwartaal 3. Vandaag Kwartaaloverzicht Vervolg POP NOA NSE Toelichting SLC inleveropdracht 3 WBSA Opdracht.
SLC Kwartaal 3 Martine Bink med.hro.nl/binmd L
Vrijwilligersstage 2. BASISHOUDING EN CONTACT MAKEN.
Jennifer de Vries-Aydogdu Med.hr.nl/vrije Project: Oriëntatie op het beroep.
Slc. Hoe gaat het ?? 4.5 Opdracht: Mijn studievaardigheden Planning: kwartaal 2 Inleveren via: Inleverknop van module SLC via Voor deze opdracht.
Studieloopbaan coaching Kwartaal 1 Bijeenkomst 3 Integratie van modulen Marie-Joze van Raak 1.
Studieloopbaan coaching Kwartaal 1 Bijeenkomst 3 Integratie van modulen Marie-Joze van Raak 1.
Studieloopbaancoaching 1 kwartaal 2.3
Slc Week 2. Bespreken van vragen, uitwisselen van ervaringen Kiezen van de jaarraad Eerder verworven competenties/opdrachten Samenstelling POP- groepen.
Studieloopbaancoaching
Profilering Design MBO. “Ik ben op aarde om een omgeving vol liefde te creëren, met passie te leven en mijn meest opwindende dromen waar te maken”
Waarom? Iedereen heeft sterke en zwakke punten. Met je sterke punten kun je heel ver komen en het is dan ook van belang om deze in te zetten.
Week 4 Conversatieanalyse - interactie in de klas.
Bijeenkomst 3. Terugblik  Wat hebben we vorige bijeenkomst besproken?  Huiswerk  Hoe is het huiswerk gegaan?
Matchcare REGIE OP JE EIGEN LOOPBAAN: WORKSHOPS TER INSPIRATIE.
KERNKWADRANTEN.
FOCUS IN ACQUISITIE Welkom bij de workshop Presentatie: Herma Wichman specialist in een heldere focus en strategie.
Regie op je eigen loopbaan: workshops ter inspiratie
Plan van Aanpak Werken in stappen.
Communicatie 3e les.
SLC ASSESMENT Door Peter Smaal.
Afstemmen op elkaar doorheen voorbereidend gesprek
Covey trainingsavond.
Het verschil tussen werkomschrijving en bestek?
Week 1, les 8 Ga zitten in de kring.
Studie vaardigheden Thema 8 : Ups & downs.
PowerPoint Taal Bijeenkomst 6: Evalueren op leerlingniveau
PROEVERIJ.
PowerPoint Taal Bijeenkomst 6: Evalueren op leerlingniveau
Communicatie 3e les.
E health, Domotica en E-learning
Persoonlijke doelen maken
Methodisch handelen Week 2. Methodisch handelen Week 2.
SMART – leerdoelen opstellen
TOOL – Kernkwaliteiten ontdekken
Transcript van de presentatie:

Studieloopbaancoaching 1 kwartaal 2 Leer jezelf kennen www.med.hro.nl/raamj

Vandaag * POP * Thema kernkwaliteiten * Plan voor bijeenkomst 3 * Schema individuele gesprekken

LeeR jezelf kennen SLC inleveropdracht 1 Zelfbeeld * Autobiografie * Zelfbeeldtest en andere testen * Cultureel Venster * Feedback van anderen Testen zijn slechts een hulpmiddel, vraag vooral wat anderen bij jou zien. Conclusies uit de zelfbeeldopdracht kunnen leiden tot het formuleren van de persoonlijke doelen in het (start)POP.

Leer jezelf kennen als SPH’er 2. Verschil basiscompetenties en SPH- competenties Verwerk de feedback van de vorige bijeenkomst

Leer jezelf kennen als sph’er 3. Doel: Basis voor POP (Persoonlijk Ontwikkelings Plan) Portfolio POP-functies: Het stimuleert en dwingt je om aan je ontwikkeling te werken Het schept duidelijkheid (doelen liggen vast) Het verhoogt je gevoel voor verantwoordelijkheid voor je eigen leerproces Het verhoogt je leerrendement en daarmee je ontwikkeling Je bent voorbereid op de gang van zaken in de arbeidsmarkt

Hoe ziet je start POP er uit? Dat doe je door leerdoel 1, 2 en 3 en de persoonlijke leerdoelen SMART in te vullen.

Hoe bedenk je passende leerdoelen? Uitgaan van het eindniveau jaar 1 Denk aan kennis, vaardigheden, attitude Wat kan ik al en wat wil ik ontwikkelen? Hoe zien anderen dit? Hoe krijg ik zicht op mezelf? Wat heb ik nodig om te groeien? Welke stappen wil ik maken om het doel te behalen? etc.

Kwaliteiten en passies.... Om leerdoelen te formuleren kun je op zoek gaan naar je kwaliteiten en passies. Leg een stapel kwaliteiten (van kwaliteitenspel) neer op tafel, zodat studenten ideeën kunnen opdoen.

Wat zijn kernkwaliteiten? Kernkwaliteiten zijn de specifieke sterktes die iemand kenmerken (Daniel Ofman). Ze maken je tot wat je bent. Het zijn ook de positieve punten die een ander het eerst over je zal zeggen als hij ernaar gevraagd wordt. Bijvoorbeeld dat je een erg creatief, bijzonder geduldig of zeer besluitvaardig persoon bent. Iedereen heeft wel een aantal van deze kwaliteiten. Door kernkwaliteiten uit te werken zie je waar je ook meteen waar de risico’s in je professionele ontwikkeling liggen of wat je nog verder kan uitbouwen.

Kwaliteiten kunnen ook valkuilen zijn: Deze kwaliteiten worden een valkuil als je erin doorschiet. Dat is een vervorming van de kwaliteit, de andere kant van de medaille. Je kwaliteit wordt een zwakte. Ben je erg besluitvaardig, dan kun je in de valkuil trappen drammerig te worden. Of: als je doorschiet in je zelfverzekerdheid wordt je arrogant. Valkuilen van een ander: allergieën Zoals iedereen kernkwaliteiten heeft, heeft ook iedereen valkuilen. Als een ander doorschiet in een bepaalde kwaliteit, kan dat bij jou irritatie oproepen. Jouw reactie daarop wordt een allergie genoemd. Zo´n allergie heeft vaak te maken met een kwaliteit van jezelf. Als je erg bescheiden bent, kun je je mateloos storen aan mensen die continu zichzelf op de borst kloppen. Achter allergieën schuilen weer uitdagingen : Die vervelende eigenschap van de ander is natuurlijk ook een kwaliteit waarin hij is doorgeschoten. En het mooie is dat juist voor degene die er allergisch voor is, de kwaliteit die achter deze allergie ligt een belangrijk ontwikkelpunt kan zijn. Dit wordt dan de uitdaging genoemd. Erger je je regelmatig aan de passiviteit van een ander? Kijk dan welke kwaliteit daarachter zit. Is iemand bijvoorbeeld bedachtzaam, of geduldig en daarin doorgeschoten? Grote kans dat dat nou juist jouw uitdaging, is omdat je zelf soms te drammerig bent. Je kunt dus veel leren van de mensen aan wie je je het meest ergert!

Voorbeeld

Opdracht 1: Maak twee kernkwadrantEn Ga in viertallen bij elkaar zitten. Help elkaar bij het invullen van een kernkwadrant, stel vragen. Als jullie klaar zijn, ga in gesprek a.d.h.v. de volgende vragen: - Wat betekent deze kwaliteit voor mij? - Hoe ga ik werken aan de uitdaging? - Welke leerdoelen kan ik formuleren?

Opdracht 2 Vouw een vingerhoedje en schrijf een doel voor je persoonlijke ontwikkeling Schrijf een tip hoe de ander hier aan kan werken Nodig: Vouwblaadjes https://www.youtube.com/watch?v=lKNQhT-xQeA 

Tot slot….. SLC-opdracht 2: POP aan de hand van het POP-format * Verwerk de resultaten van vandaag in SLC-opdracht 2: POP aan de hand van het POP-format (bij bronnen natschool) * Neem je concept POP mee naar de vierde bijeenkomst !