De presentatie wordt gedownload. Even geduld aub

De presentatie wordt gedownload. Even geduld aub

Toepassingen 5L week 19: ‘Goed zorgen voor’ een mengsel bestaat uit verschillende grondstoffen in een bepaalde verhouding eenheidprijs van een mengsel.

Verwante presentaties


Presentatie over: "Toepassingen 5L week 19: ‘Goed zorgen voor’ een mengsel bestaat uit verschillende grondstoffen in een bepaalde verhouding eenheidprijs van een mengsel."— Transcript van de presentatie:

1 Toepassingen 5L week 19: ‘Goed zorgen voor’ een mengsel bestaat uit verschillende grondstoffen in een bepaalde verhouding eenheidprijs van een mengsel berekenen goedkoopste < mengsel < duurste prijs mengsel  prijs hoofdbestanddeel totale prijs berekenen 5L week 19: ‘Goed zorgen voor’

2 Een handelaar mengt 2 soorten snoepjes. Van elke soort gebruikt hij 10 kg. De fruitsnoepjes kosten 5,00 euro/kg en de muntsnoepjes 7,00 euro/kg. Wat is de totale prijs van dit mengsel? Wat kost 1 kg van dit mengsel. 10 kg à 5,00 euro 10 kg à 7,00 euro G. B. A. 10 x 5 = x 7 = = : 20 = 6 De totale prijs is 120,00 euro. 1 kg van dit mengsel kost 6,00 euro. 5L week 19: ‘Goed zorgen voor’ S.

3 Een handelaar mengt 2 soorten snoepjes. Hij gebruikt 20 kg fruitsnoepjes en 8 kg muntsnoepjes. De fruitsnoepjes kosten 5,00 euro/kg en de muntsnoepjes 7,00 euro/kg. Wat is de totale prijs van dit mengsel? Wat kost 1 kg van dit mengsel. 20 kg à 5,00 euro 8 kg à 7,00 euro G. B. A. 20 x 5 = x 7 = = : 28 = 5,  5,57 De totale prijs is 156,00 euro. 1 kg van dit mengsel kost 5,57 euro. 5L week 19: ‘Goed zorgen voor’ S.

4 Een koffiehandelaar mengt drie soorten. Arabica kost 7,00 euro per kg. Java kost 9,00 euro per kg en Jamaica kost 11,00 euro per kg. Hij gebruikt 30 kg Arabica, 20 kg Java en 15 kg Jamaica. Wat is de inkoopprijs per kg? 30 kg à 7,00 euro / 20 kg à 9,00 euro / 15 kg à 11,00 euro G. B. A. 30 x 7 = x 9 = x 11 = kg van dit mengsel kost 8,54 euro. 5L week 19: ‘Goed zorgen voor’ S = = : 65 = 8,  8,54

5 2 kg à 3,25 euro / 3 kg à 2,35 euroG. B. A. 2 x 3,25 = 6,5 3 x 2,35 = 7,05 1 kg van dit mengsel kost 2,71 euro. 100 g kost ruim 0,27 euro. 5L week 19: ‘Goed zorgen voor’ S = 5 6,5 + 7,05 = 13,55 13,55 : 5 = 2,71 2,71 : 10 = 0,271  0,27

6 20 kg à 5,75 euro / 30 kg à 7,15 euroG. B. A. 20 x 5,75 = x 7,15 = 214,5 1 kg van dit mengsel kost 6,59 euro. 5L week 19: ‘Goed zorgen voor’ S ,5 = 329, = ,5 : 50 = 6,59

7 300 g voor 3,12 euro / 400 g voor 2,45 euro / 200 g voor 1,54 euro G. B. A. 3,12 + 2,45 + 1,54 = 7, = 900 7,11 : 9 = 0, g koekjesmengsel kost 0,79 euro. 5L week 19: ‘Goed zorgen voor’ S.

8 1 l à 1,11 euro / 1 l à 1,08 euro / 1 l à 1,26 euroG. B. A. 1,11 + 1,08 + 1,26 = 3,45 3,45 : 15 = 0,23 20 cl van die frisse drank kost 0,23 euro. 5L week 19: ‘Goed zorgen voor’ S.

9 B.9,45 : 3 = 3,15 5L week 19: ‘Goed zorgen voor’ 5 x 2,95 = 14,75 20 : 2,5 = 8 3,15 14,75 8


Download ppt "Toepassingen 5L week 19: ‘Goed zorgen voor’ een mengsel bestaat uit verschillende grondstoffen in een bepaalde verhouding eenheidprijs van een mengsel."

Verwante presentaties


Ads door Google