OCB project ICT-GEBRUIK stimuleren in de lespraktijk workshop 1 Ghislain De Bondt en Natalie Laurez

Slides:



Advertisements
Verwante presentaties
HET DIGITALE ARBEIDSPLEIN Het Digitale Arbeidsplein is een website ontwikkeld in het kader van het project “Zelfmanagement van de eigen loopbaan” van MeijerConsult.
Advertisements

Samen werken aan inzetbaarheid en mobiliteit 1. Grote veranderingen • Jeugdzorg heeft te maken met grote veranderingen: • Transitie • Gemeenten worden.
WAT IS FLIPPING THE CLASSROOM?
Loop niet met je wachtwoord te koop
Wiki’s in het Hoger Onderwijs Pierre Gorissen Fontys Hogescholen
Zoektocht naar de didactiek van het digitale leren
Laptopproject VUB: planning van een bijdrage
Gratis computerinitiatie in uw buurt BLMvzw Digidak | Evence Coppéelaan 91| 3600 Genk blmgenk.be | |
U-Talent Academie OP SCHOOL EN DE UNIVERSITEIT
1 Samenwerkend leren met Google Docs Werking en mogelijkheden van online tekstverwerken.
Integraal onderwijs met ict
Bouw je eigen website met gratis software Je eigen website bouwen  Waarom?  Eigen zaak (  Vereniging (
Het digitaal schoolbord
Les 1 Wat is “ Kook met mij mee!”?. Een dag zonder vlees
WebQuestsWebQuests Voor het basisonderwijs Ververs Foundation Seminar 29 januari 2009 Peter Blijleven.
Websites maken Waarom? Voor Wie? Hoe?
Ict - beleidsplan
• • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • ICTICT in het onderwijs Materiaal te vinden op:
Feedback • Wat – Feedback betekent "terugkoppelen" en is onlosmakelijk verbonden aan leerprocessen: het is bedoeld om cursisten inzicht in hun eigen leerproces.
Internet en Seniorweb Den Haag docent: Peter Blansjaar
Vervolgcursus; Les 7 Internet Wat is internet
Innovatief leren met behulp van ICT
Begeleid zelfstandig leren
Feedback Wat Soorten Door wie
KENMERKEN VAN EEN STERK ICT-BELEID Jan Saveyn 5 maart 2007.
E-learning site voor auteurs en cursisten. Krachtig en makkelijk bedienbaar raamwerk voor tekst, multimedia, oefeningen en toetsen. Auteurs maken zelf.
Henk te Ronde ICT coördinator CSV. Inleiding  Onderwijs concept “Levensecht leren” Meer zelfwerkzaamheid minder doceren Samenwerken van leerlingen Combinatie.
Aandachtspunten Voldoende en duidelijke informatie
“ Beleidsmatig werken aan ICT ”
Doelstelling Wedeo Mensen aan het werk krijgen en houden in een zo regulier mogelijke arbeidssituatie. Dit is de belangrijkste basis voor het.
Update nodig? test je eigen mediawijsheid. Wat is‘bloggen’?
ICT en web 2.0 toepassingen voor internationale projecten Jens Vermeersch GO! Internationalisering Comenius monitoringdag Brugge – duinenabdij 26 mei 2011.
1.Ga naar 2.Kijk rustig rond. 3.Laat een foto van je trekken. 4.Ga naar
Naam van de Auteur 7 januari 2008 Voorwaarden voor succesvol gebruik van de ELO H-P Köhler
Algemeen didactische principes van e-leren Wouter Hustinx Coördinator ICTO-expertisecel
Hom Com Ledenvergadering 17/12/ synchroniseren De tijd van slechts 1 account Is voorbij Je hebt er minstens al je webmail bij, bij je.
Workshop DigiTalenKlas 21 januari 2002 Suggesties voor het gebruik van een DLO in het talenonderwijs Alessandra Corda ICT&O coördinator Faculteit der Letteren.
Internet en Bibliotheek Rijswijk Seniorweb Rijswijk docent: Peter Blansjaar.
Rabobank Zoetermeer Sponsor v/h SeniorWeb 2 Stichting SeniorWeb Zoetermeer Cursus Internet les 1 Uw docenten zijn:  Peter Blansjaar  Carla Velthuijsen.
SEPTEMBER 2007 : ICT-EINDTERMEN= werken aan ICT-COMPETENTIES informatiecommunicatie (in) (be) oefenen twee richtingen (op) zoeken één richting ICT op een.
ICT-praktijkdagen lente 2007 … met één klik de eindtermen bij de kinderen brengen …
Leeractiviteitenbank voor het basisonderwijs Flexibele onderwijsaanpak voor de zaakvakken.
First ID project Waterlant-Ydoorn
Aan de slag met weblogs Pierre Gorissen 14 juni 2005.
Geïntegreerd werken aan de ICT-eindtermen binnen muzische vorming.
ICT in het onderwijs Materiaal te vinden op: Roelien Bos-Wierda & Ron.
ICT in het onderwijs Roelien Bos-Wierda & Ron Barendsen.
Sociale MediaSociale Media: de “killer application” voor ICT Het huwelijk van Sociaal en Digitaal.
Inleiding gebruik van excel De Apollo school
HOM COM Ledenvergadering Programma 1. samenbrengen van verschillende accounts 2.Opkuis van de pc : wat kun je doen? 3. Opkuis.
© PHL, Elfde-Liniestraat Hasselt - t | +32(0) f | +32(0) e |
Webmaster ToolsWebmaster Tools Google Webmaster Tools Gedetailleerde rapporten over uw pagina's in Google. Weet wat google van u vind! Ontdek.
Kwesties rond ict verbonden
Minor Digital Marketing Wat gaan we doen? Inleiding Tio Leren en ervaren hoe de online technologie bijdraagt aan een succesvolle bedrijfsvoering. Vorm:
Workshop ‘visieversneller’
Les 3 – Zullen we delen?.
Windows Verkenner Tips en Trucs woensdag 14 januari 2015
Informatieavond Kinderen, Ouders en Internet.  Blogs  Chatten  MSN  Beveiliging  Links.
Feedback Wat Soorten Door wie
Feedback Wat Soorten Door wie
Computers in scheikunde onderwijs Nataša Brouwer en Wolter Kaper AMSTEL Instituut NVON Congres 2002.
Weblog/Blog woensdag 25 september Weblog/Blog Wat is een ”Weblog of Blog”? Een soort van dagboek op internet, dat door anderen op internet kan worden.
Tip 7: wissel je werkvormen af
Training digitale didactiek
WAI-NOT Internet voor mensen met een mentale beperking
Wiskunde op het Cygnus OPEN HUIS.
Elektronische Leer Omgeving “de rode draad in het onderwijs” bron: A. Van der Hoeff.
E-learning, E-health & Domotica
Transcript van de presentatie:

OCB project ICT-GEBRUIK stimuleren in de lespraktijk workshop 1 Ghislain De Bondt en Natalie Laurez

OCB project ICT-GEBRUIK stimuleren in de lespraktijk workshop 1 Ghislain De Bondt en Natalie Laurez

Kennismaking ICT – typologieën Ik ben een ICT-kluns ICT, ik kan er wel weg mee ICT, 't is een hobby ICT, wat wou je weeral van me weten

OCB project ICT-GEBRUIK stimuleren in de lespraktijk workshop 1 Ghislain De Bondt en Natalie Laurez

Boeiende mogelijkheden en methodieken – Digitale Kloof – Sleutelcompetenties – ICT-integratie – Opzoeken van informatie – Differentiëren – ICT-infrastructuur – Boeiende mogelijkheden en methodieken – Digitale informatie lezen – Aanschouwelijker maken – Internetgebruik – .... OCB project ICT-GEBRUIK stimuleren in de lespraktijk workshop 1 Ghislain De Bondt en Natalie Laurez

Discussie Cursisten moeten een computercursus gevolgd hebben vooraleer ik met ICT kan werken in mijn les.

Discussie Met ICT kunnen cursisten die extra aandacht nodig hebben heel goed oefenen.

Discussie De sterkere cursisten moeten de zwakkere maar helpen aan de PC.

Discussie Het is moeilijk ICT-toepassingen te gebruiken die de cursisten uitdagen.

Discussie De PC zie ik als een onmisbaar hulpmiddel om de kwaliteit van mijn lessen te verbeteren.

OCB project ICT-GEBRUIK stimuleren in de lespraktijk workshop 1 Ghislain De Bondt en Natalie Laurez

OCB project ICT-GEBRUIK stimuleren in de lespraktijk workshop 1 Ghislain De Bondt en Natalie Laurez

Ghislain De Bondt, LP ZOVL en OCB OCB project ICT-GEBRUIK stimuleren in de lespraktijk workshop 1 Ghislain De Bondt en Natalie Laurez

1. Laat jij je cursisten lezen (en schrijven) op internet? Broodje aap (www.broodjeaap.nl) Facebook (www.facebook.com) Kranten, (www.hln.be), (www.hetnieuwsblad.be), … Online formulieren (www.collectandgo.be/collectandgo/index.jsp) (www.schildersbedrijfpverberg.nl/html/framesets/contact.htm) Zelf formulieren maken (surveymonkey.com) OCB project ICT-GEBRUIK stimuleren in de lespraktijk workshop 1 Ghislain De Bondt en Natalie Laurez

2. Heb je al eens gebruik gemaakt van een webquest? www.webkwestie.nl (http://www.webkwestie.nl/verkiezingsstrijd) (http://www.meridiaan-hsl.nl/wiskunde/webkwesties/symmetrie/indexitem) www.webquests.nl (http://www.webquests.nl/matrix/wq011/index.htm) webquestmaker.nl/perdagwijzer Voorbeeld opdracht OCB project ICT-GEBRUIK stimuleren in de lespraktijk workshop 1 Ghislain De Bondt en Natalie Laurez

3.Laat jij je cursisten 'discussiëren' op het internet? www.seniorennet.be http://elo.vocvo.be OCB project ICT-GEBRUIK stimuleren in de lespraktijk workshop 1 Ghislain De Bondt en Natalie Laurez

4. Over chatten, e-mailen en blogs.... (http://lpbende.blogspot.com) (http://www.leerpuntjesopdei.blogspot.com) (http://deklasvanmelanie.skyrock.com) (www.blogweb.be) (www.bloggen.be) (www.blogeiland.nl) Zet je eigen chat op met Dokeos E-mail … voorbijgestreefd of niet? OCB project ICT-GEBRUIK stimuleren in de lespraktijk workshop 1 Ghislain De Bondt en Natalie Laurez

5. Wie, wat WIKI? Filmpje WIKI www.wikipedia.be Maak je eigen wiki (acousticghille.wikispaces.com) OCB project ICT-GEBRUIK stimuleren in de lespraktijk workshop 1 Ghislain De Bondt en Natalie Laurez

6. Je thuis is waar je .... homepage staat http://sites.google.com (http://sites.google.com/site/ictstimuleren) http://www.pcvaardig.nl/cursus/google-sites/voorbeelden-google-websites OCB project ICT-GEBRUIK stimuleren in de lespraktijk workshop 1 Ghislain De Bondt en Natalie Laurez

7. OLC en educatieve software Online educatieve software (www.taalklas.nl) (www.margoo.be) (www.leermiddelenplein.nl) (http://www.mijneigenfavorieten.nl/oefenklas)

8. Word zelf een designer! ....Hotpot en EXE ... http://www.ictedu.be/exeleren/ Filmpje kennismaking Voorbeeld: geweld op het openbaar vervoer (elo.vocvo.be) OCB project ICT-GEBRUIK stimuleren in de lespraktijk workshop 1 Ghislain De Bondt en Natalie Laurez

De Elektronische LeerOmgeving … ELO 9. Het neusje van de zalm … De Elektronische LeerOmgeving … ELO of beter gezegd het LMS – Learning Management System http://elo.vocvo.be OCB project ICT-GEBRUIK stimuleren in de lespraktijk workshop 1 Ghislain De Bondt en Natalie Laurez

10. WeB 2.0 (de onuitputbare bron) Quiz symbaloo.com (http://www.symbaloo.com/public/1806/start/) wordle.net facebook.com – twitter.com classtools.net acousticghille.wikispaces.com 23 dingen over web 2.0 (toll-net.be) Cursus Web 2.0 voor educatieven (Jan Van Assche) – elo.vocvo.be Web 2.0 op school Surveymonkey.com OCB project ICT-GEBRUIK stimuleren in de lespraktijk workshop 1 Ghislain De Bondt en Natalie Laurez

Infrastructuur Heeft elke lesgever minimaal 1x per week toegang tot ICT-middelen bij elke groep die hij begeleidt? OCB project ICT-GEBRUIK stimuleren in de lespraktijk workshop 1 Ghislain De Bondt en Natalie Laurez

Infrastructuur Goed functionerende ICT-middelen PC-lokalen of lokalen met PC's? OLC Organisatie en programmatie OCB project ICT-GEBRUIK stimuleren in de lespraktijk workshop 1 Ghislain De Bondt en Natalie Laurez

Vorming en begeleiding VTO PIP ICT-coördinator OCB project ICT-GEBRUIK stimuleren in de lespraktijk workshop 1 Ghislain De Bondt en Natalie Laurez

Didactisch-pedagogisch Vrijstelling ICT-coördinatie .... niet technisch maar inhoudelijk Digitale leermiddelenbank Teamwerkingen: ICT als vast agendapunt Teamoverschrijdende vakwerkgroepen OCB project ICT-GEBRUIK stimuleren in de lespraktijk workshop 1 Ghislain De Bondt en Natalie Laurez

OCB project ICT-GEBRUIK stimuleren in de lespraktijk workshop 1 Ghislain De Bondt en Natalie Laurez