De presentatie wordt gedownload. Even geduld aub

De presentatie wordt gedownload. Even geduld aub

Toepassingen 5L week 10: ‘Koopjes’ KORTING 100,00 euro afslag een vermindering van 10 % 1/10 korting Betaal 15,00 euro minder! het tweede artikel aan de.

Verwante presentaties


Presentatie over: "Toepassingen 5L week 10: ‘Koopjes’ KORTING 100,00 euro afslag een vermindering van 10 % 1/10 korting Betaal 15,00 euro minder! het tweede artikel aan de."— Transcript van de presentatie:

1 Toepassingen 5L week 10: ‘Koopjes’ KORTING 100,00 euro afslag een vermindering van 10 % 1/10 korting Betaal 15,00 euro minder! het tweede artikel aan de helft van de prijs 5 kopen, 1 gratis! promotieprijs kortingsbon... 5L week 10: ‘Koopjes’

2 Een doos dierenvoer kost 7,50 euro. Momenteel is er een actie, want een firma brengt een nieuwe soort op de markt. Je krijgt een korting van 75 cent. normale prijs: 7,50 euro / korting: 75 centG. Hoeveel kost het dierenvoer momenteel?V. 75 cent = 0,75 euro 7,50 – 0,75 = 6,75 euro B. prijs = normale prijs – kortingF. 1 doos dierenvoer kost momenteel 6,75 euro.A. 5L week 10: ‘Koopjes’

3 Om de twee jaar is er half januari het autosalon te Brussel. Daar worden nieuwe modellen voorgesteld. Soms krijg je er extra’s, soms krijg je korting. Op een bepaald duurder model, dat normaal 35000,00 euro kost, krijg je 2600,00 euro vermindering als je koopt voor eind januari. normale prijs: € 35000,00 / korting: € 2600,00G. Wat betaal je als je koopt voor eind januari?V ,00 – 2600,00 = 32400,00B. prijs = normale prijs – kortingF. De prijs na korting is € 32400,00.A. 5L week 10: ‘Koopjes’

4 Op een zak aardappelen met een normale prijs van 8,50 euro, staat er dat er momenteel 1/10 korting is. Hoeveel moet je betalen? normale prijs: € 8,50 / korting: 1/10G. Hoeveel moet je betalen?V. 1/10 korting, dus 8,50 : 10 = 0,85 normale prijs – korting = prijs 8,50 – 0,85 = 7,65 B. prijs = normale prijs – kortingF. De aardappelen kosten € 7,65.A. 5L week 10: ‘Koopjes’

5 Omdat de appelen dringend verkocht moeten worden, betaal je vandaag slechts ¾ van de gewone prijs (2,20 euro per kg). Hoeveel kosten de appelen vandaag per kg? normale prijs: € 2,20 per kg nu betaal je ¾ van de normale prijs G. Hoeveel kosten de appelen vandaag?V. 3 x (2,20 : 4) = 3 x 0,55 = 1,65B. ¾ van de normale prijs = 3 x (normale prijs : 4)F. De appelen kosten vandaag 1,65 euro per kg.A. 5L week 10: ‘Koopjes’

6 € 360,00 € 299,00 G. Hoeveel korting krijg je?V. 360,00 – 299,00 = 61,00B. Je krijgt 61,00 euro korting.A. oude prijs – nieuwe prijs = kortingf. 5L week 10: ‘Koopjes’

7 € 45,99 € 43,50 G. Hoeveel korting krijg je?V. 45,99 – 43,50 = 2,49B. Je krijgt 2,49 euro korting.A. oude prijs – nieuwe prijs = kortingf. 5L week 10: ‘Koopjes’

8 Een trui kost 63,00 euro. Bij aankoop van een tweede trui van dezelfde soort, moet je daarvoor slechts de helft betalen. Hoeveel is dat dan voor de twee truien samen? twee truien normale prijs trui : € 63,00 tweede trui: 1/2 van de normale prijs G. Hoeveel is dat dan voor de twee truien samen?V. 3 x (63,00 : 2) = 3 x 31,50 = 94,50B. 1 + ½ = 3/2F. De twee truien samen kosten € 94,50.A. 5L week 10: ‘Koopjes’

9 De brikjes fruitsap van 20 cl staan in reclame: 5 kopen en 1 gratis. Normaal kosten 6 brikjes 2,40 euro. Wat moet je nu betalen? reclame: gratis 6 brikjes kosten 2,40 euro G. Wat moet je nu betalen?V. de prijs van 1 brikje bedraagt 2,40 : 6 = 0,40 euro gratis = 6 voor de prijs van 5 dus 5 x 0,40 = 2,00 B. Nu moet je 2,00 euro betalen.A. 5L week 10: ‘Koopjes’

10 1. Alles aan de helft van de prijs! Noteer de nieuwe prijs. 7,00 : 2 = 3,50 4,90 : 2 = 2,45 21,90 : 2 = 10,95 B. € 3,50 € 10,95 € 2,45 5L week 10: ‘Koopjes’

11 1. Kijk, lees en los op. Bekijk aandachtig de illustratie op blz. 79 van je werkboek. Hoeveel betaal je voor twee dozen als je de bon gebruikt? 5L week 10: ‘Koopjes’

12 Hoeveel betaal je voor twee dozen als je de bon gebruikt? V. prijs per doos: 1,60 euro 0,50 euro korting bij aankoop van twee dozen G. 2 x 1,60 = 3,20 3,20 – 0,50 = 2,70 B. nieuwe prijs = normale prijs – kortingF. Voor twee dozen betaal je 2,70 euro.A. 5L week 10: ‘Koopjes’

13 3. Lees en los op. aanbieding broeken: gratis De tweelingsbroers Leendert en Lennert hebben nieuwe broeken nodig. Hun mama Sarah gaat in op de aanbieding. De normale prijs per broek is € 7,90. Hoeveel betaalt Sarah voor de drie broeken? 5L week 10: ‘Koopjes’

14 Hoeveel betaalt Sarah voor de drie broeken?V. drie broeken aanbieding: gratis normale prijs: 7,90 euro per broek G. 2 x 7,90 = 15,80B gratis = 3 voor de prijs van 2F. Sarah betaalt 15,80 euro voor de drie broeken.A. 5L week 10: ‘Koopjes’

15 4. Lees en los op. aanbieding truien: 2 de voor ½ prijs Sarah koopt voor haar tweelingen ook twee truien. De normale prijs voor een trui is € 9,90. Hoeveel betaalt Sarah voor twee truien? 5L week 10: ‘Koopjes’

16 Hoeveel betaalt Sarah voor twee truien?V. twee truien normale prijs € 9,90 korting: tweede aan halve prijs G. 3 x (9,90 : 2) = 3 x 4,95 = 14,85 B. nieuwe prijs = 1 + ½ = 3/2F. Sarah betaalt € 14,85 voor twee truien.A. 5L week 10: ‘Koopjes’

17 5. Kijk, lees en los op. Bekijk aandachtig de afbeelding op blz. 80 in je werkboek. De vraag die voor de hand ligt is de volgende: hoeveel korting krijg je per fototoestel. 5L week 10: ‘Koopjes’

18 Hoeveel korting krijg je per fototoestel?V. oude prijs: 249,00 euro nieuwe prijs: 199,00 euro G. 249,00 – 199,00 = 50,00B. korting = oude prijs – nieuwe prijsF. Je krijgt 50,00 euro korting per digitaal fototoestel.A. 5L week 10: ‘Koopjes’

19 6. Lees en los op. Bekijk aandachtig de voorstelling op blz. 80 van je werkboek. Jacob koopt de vier toestellen. Hij heeft wel een bon voor een korting van 10,00 euro per aankoopschijf van € 100,00. Hoeveel moet Jacob betalen voor die 4 toestellen? 5L week 10: ‘Koopjes’

20 Hoeveel moet Jacob betalen voor die 4 toestellen?V. 4 toestellen gourmetstel: € 19,99 scheerapparaat: € 119,00 strijkijzer: € 49,90 elektrische frietketel: € 69,90 10,00 euro korting per schijf van 100,00 euro G. 19, , ,90 = 258,79 258,79 > 200 dus 2 kortingsbonnen 2 x 10,00 = 20,00 258,79 – 20,00 = 238,79 B. Jacob moet 238,79 euro betalen voor die vier toestellen. A. 5L week 10: ‘Koopjes’


Download ppt "Toepassingen 5L week 10: ‘Koopjes’ KORTING 100,00 euro afslag een vermindering van 10 % 1/10 korting Betaal 15,00 euro minder! het tweede artikel aan de."

Verwante presentaties


Ads door Google