De presentatie wordt gedownload. Even geduld aub

De presentatie wordt gedownload. Even geduld aub

Vaknetwerk NaSk Bijeenkomst 1

Verwante presentaties


Presentatie over: "Vaknetwerk NaSk Bijeenkomst 1"— Transcript van de presentatie:

1 Vaknetwerk NaSk Bijeenkomst 1
Ruud Kok Wouter Spaan Dorrith Pennink Gert de Goede Stefan Dekker

2 Programma 17.15 Kennismaken 17.30 Taalgerichtvakonderwijs: voorbeelden
17.55 Koppeling opleiding en werkveld 18.30 Diner 19.15 Parallelsessies: BO-3 (tweedejaars) BO-5 (derdejaars) LPO (vierdejaars) 20.00 Gezamenlijk afronden en vooruitblik volgende bijeenkomst

3 Kennismaken Wie ben je? Wie begeleid je? Welke school/type onderwijs/klassen? Hoeveel ervaring heb je in begeleiden? Wat zijn de leuke/minder leuke kanten van begeleiden?

4 doelstelling Begeleiding op school en op de HvA meer op elkaar afstemmen; Feedback op lesvoorbereidingen en lessen komt overeen met activiteiten rond TVO op de HvA; TVO op de HvA sluit aan bij de praktijk (bij koppeling werkveld en opleiding).

5 TVO

6 TVO inhoud Boek DAT-CAT: paragraaf analyseren Analogieën gebruiken
Context: drieluikjes Overig Vooral aan de hand van opdrachten voor onze studenten

7

8 Intro: Reken je dit goed?
Vraag: Wat zijn enzymen? stoffen die scheikundige versnellen zonder daarbij zelf verbruikt te worden scheikundige prosessen die versnellen zonder daarbijzelf verbruikt te worden die zitten in het speeksel en in sommige sappen ze nemen zetmeel, eiwitten, koolhydraten en vetten op. kleine bactiëren. scheikunde stoffen die procesen versnellen zonder daar bij te verbruiken

9 DAT-CAT: Paragraafanalyse
Dagelijks Algemeen Taalgebruik versus Cognitief Academisch Taalgebruik Paragraaf water: HV 2 Analyse: Nieuwe CAT-woorden? Betekenis in DAT? Ondersteuning van afbeeldingen? Ondersteuning van context? Lastig te begrijpen stukjes?

10 Analogieën TWA: Teaching With Analogies (Herr)
Introductie van het doelconcept; Terugblik op het analoge concept; Belangrijkste kenmerken van doelconcept en de analoog; Maak duidelijk welke overeenkomsten er zijn; Maak duidelijk welke beperkingen er zijn; Trek conclusies, hopelijk automatisch;

11 Analogieën Maak duidelijk welke beperkingen er zijn;
TWA: Teaching With Analogies (Herr) Introductie van het doelconcept; Terugblik op het analoge concept; Belangrijkste kenmerken van doelconcept en de analoog; Maak duidelijk welke overeenkomsten er zijn; Maak duidelijk welke beperkingen er zijn; Trek conclusies, hopelijk automatisch;

12 Opdracht analogieën Welke analogieën:
Heb je in de klas gehoord? Gebruik je zelf? Gebruik je zelf bewust niet? Wat zijn de beperkingen van de analogie? Welke analogieën voor elektriciteit ken je? Voordelen? Nadelen? Beperkingen?

13 Context: drieluikjes Dagelijks leven Laboratorium Theorie

14 drieluikjes DAGELIJKS LEVEN LABORATORIUM THEORIE
Water is vloeibaar bij kamertemperatuur Water heeft een hoge verdampingswarmte Watermoleculen hebben een permanente dipool Verbranding gaat meestal gepaard met vuurverschijnselen Voor een verbranding is zuurstof nodig Produkten van een volledige verbranding zijn oxides van elementen Zilver is grijs-glanzend Zilver geleidt de elektrische stroom Door het kristalrooster heeft zilver vrij beweegbare valentie-elektronen

15 Overig Taalvaardigheden: receptief en productief;
Concreet – schematisch – abstract; Kwadrant van Cummins (context en abstractieniveau); Taalsteun: woordenschat, lezen en schrijven; Visualisaties begrippen: mindmap, venn-diagram, …; Modelleren en scaffolden;

16 In de praktijk? Wat kunnen jullie wel gebruiken bij begeleiding?
Wat kunnen jullie niet gebruiken bij begeleiding? Aanvullingen, vragen?

17 Koppeling opleiding en werkveld
Welke input hebben jullie voor onze opleiding? Wat vind je goed? Wat kan er beter? Wat mist er? Werkvorm Drie posters Post-it’s Plenaire inventarisatie

18 Diner

19 Parallelsessies Begeleiders van tweedejaars: BO-3 in KSH04A38 met Wouter Spaan Begeleiders van derdejaars: BO-5 in TTH05A22 met Ruud Kok Begeleiders van vierdejaars: LPO in KSH04A37 met Gert de Goede

20 Parallelsessie 1: tweedejaars
Beroepsopdracht 3: Leren van leerlingen en effectieve interactie in de les. Overzicht Onderwerpen Toetsing Koppeling aan werkplekleren

21 BO3: overzicht Beroepsopdracht 3: Leren van leerlingen en effectieve interactie in de les. Doel: gereedschapskist vullen met mogelijke handelingen zowel pedagogisch als didactisch. Lessen: donderdag 3 x 50’ Docenten: Joke de Jong, John Hukom, Wouter Spaan Boeken: Lessen in Orde (Teitler) Directe Instructie (Ebbens & Ettekoven) Taalgericht Vakonderwijs (Haijer & Meestringa)

22 BO3: onderwerpen (1) Veeeeeeel mogelijke handelingen plus theorie:
CAR-model; Escalatieladder; Veilig leerklimaat; Groepsdynamica (norming, forming, storming); Vragen stellen; Fast Feedback Samenwerkend leren; Taalgericht VakOnderwijs plus interventies; ICT-gebruik.

23 BO3: Toetsing summatief
BO3a: vragen stellen en fast feedback: Les ontwerpen; Les geven; Les evalueren; Let op: beoordeling wpb-er nodig; BO3b: didactische/pedagogische handeling observeren Handeling kiezen op basis van probleem en theorie; Observeren met observatiekader; Analyseren; Aanbevelingen voor eigen praktijk geven.

24 BO3: Toetsing formatief
Show-and-Tell Actueel onderwerp over onderwijs of nask; Portfolio: Dossiers bijhouden; Drie aangereikte handelingen uitgebreid bespreken; Wat past wel en niet bij mij als docent? Theorie gebruiken.

25 BO3: koppeling aan WPL2 Lessen geven; Veel uitproberen;
Theorie toepassen; Evalueren; Observeren;

26 BO3: vragen, opmerkingen?

27 Parallelsessie 2: derdejaars
Beroepsopdracht 5: Omgaan met verschillen Doel: (HvA)-theorie koppelen aan lespraktijk/stage/werkplekleren Lessen: maandag, 6x 50’ Docenten: Karen Slot en Ruud Kok Boeken: HGW in het voortgezet onderwijs van N.Pameijer et al. Differentiëren is te leren van M Berben en M van Tesseling

28 HGW: handelingsgericht werken

29 Opdrachten (I) BO-5a bestaat uit twee summatieve onderdelen:
Vakoverstijgend klassenoverzicht Keuzeopdracht: Vakspecifiek klassenplan en begeleiding subgroep en uitvoering óf Individueel handelingsplan en uitvoering BO-5a bestaat uit één formatief onderdeel: Workshop over leerstoornis

30 Opdrachten (II) BO-5b: LIO-start assessment PPO
45’ assessment met HvA-assessor Formatief Bewijsstukken in portfolio 360°-Feedback Zelfevaluatie Video-compilatie WPL-3 moet af

31 PPO: inhoudelijk

32 Koppeling met WPL-3 WPL-3 duurt tot half januari, daarna doen ze een minor en geen stage meer. Tenzij … Opdrachten uit BO-5 gaan ze op school uitvoeren: Klassenoverzicht Groepshandelingsplan of individueel handelingsplan Nodig voor BO-5 opdrachten: Toegang tot LVO/Magister Ruimte om te bevragen/enquêteren/enz. Ruimte om plan uit voeren en te evalueren Feedback

33 Handelingsplan Kan pedagogisch/sociaal of didactisch zijn

34 Wat hebben jullie er al van gemerkt?

35 WPL-3 Hoe loopt het? Begeleiden Beoordelen Vakdidactische indicatoren

36 Plenair: Begeleiden Waar heb je behoefte aan? Waar loop jij of je student tegen aan? Welke tips heb jij voor de opleiding? Wat zie jij als recente ontwikkelingen in “het veld”?

37 Vooruitblik naar volgende bijeenkomst
Volgende bijeenkomst: woensdag 7 februari 2018

38 Afsluiting Site voor het vaknetwerk: Site met info over werkplekleren: Vragen? Opmerkingen? Prettige avond en tot ziens!


Download ppt "Vaknetwerk NaSk Bijeenkomst 1"

Verwante presentaties


Ads door Google