De presentatie wordt gedownload. Even geduld aub

De presentatie wordt gedownload. Even geduld aub

Toepassingen 5L week 13: ‘Herhaling’ 5L week 13: ‘Herhaling’

Verwante presentaties


Presentatie over: "Toepassingen 5L week 13: ‘Herhaling’ 5L week 13: ‘Herhaling’"— Transcript van de presentatie:

1 Toepassingen 5L week 13: ‘Herhaling’ 5L week 13: ‘Herhaling’

2 1. Kunnen lezen en schrijven vinden wij vrij normaal. Maar dit is niet overal zo! Lees en vul aan. Op Neptunus kunnen 3 op de 10 inwoners niet lezen. 5L week 13: ‘Herhaling’ In een dorp met 70 kinderen kunnen er kinderen niet lezen en schrijven. 3 x (70 : 10) = 3 x 7 = 21 3 x (50000 : 10) = 3 x 5000 = In een stad met inwoners kunnen er inwoners niet lezen en schrijven

3 2. Vul de tabel aan en los op. 5L week 13: ‘Herhaling’ Hoeveel bedraagt de totale winst of het totale verlies? V. gekochte hoeveelheid en soort inkoop prijs verkoop prijswinstverlies 200 kg kiwi’s€ 0,80/kg200 kg aan € 1,05/kg 150 kg pruimen€ 1,25/kg 100 kg aan € 1,60/kg 50 kg aan € 1,10/kg 250 kg bananen€ 2,70/kg250 kg aan € 3,10/kg (1,05 – 0,80) x 200 = 50 B. (1,60 – 1,25) x 100 = 35 (1,25 – 1,10) x 50 = 7,5 (3,10 – 2,70) x 250 = – 7,5 = 177,5 De totale winst bedraagt € 177,50. A ,5 100

4 4a. In de winkel. Briek koopt 0,750 kg biefstuk. De prijs per kg bedraagt 18,00 euro. Hoeveel moet Briek betalen en hoeveel krijgt hij terug van 20,00 euro? 5L week 13: ‘Herhaling’ 0,750 kg€ 18,00/kg€ 20,00 betaaldG. Briek moet 13,50 euro betalen. Hij krijgt 6,50 euro terug van 20,00 euro. A. 0,750 = 3/4 3 x (18 : 4) = 13,5 20 – 13,5 = 6,5 B.

5 4b. In de winkel. Cas koopt voor 3,50 euro geitenkaas. De prijs per kg bedraagt 14,00 euro. Hoeveel geitenkaas heeft Cas gekocht en hoeveel krijgt hij terug van 10,00 euro? 5L week 13: ‘Herhaling’ 3,50 euro kaas€ 14,00/kg€ 10,00G. Cas kocht 250 g geitenkaas. Hij krijgt 6,50 euro terug van 10,00 euro. A. 3,5 : 14 = 0,25 10 – 3,5 = 6,5 B.

6 5. Vul de tabel aan. Een vrachtwagen vervoert een lading van kg. De vrachtwagen weegt zelf 13,5 ton. 5L week 13: ‘Herhaling’ = kg B. brutotarranetto kg13500 kg29080 kg

7 6. Lees en los op. Een alleenstaande ontvangt maandelijks 660,00 en een gezin 880,00 euro leefloon. De Vereniging van Armen vraagt 5 % opslag. 5L week 13: ‘Herhaling’ Hoeveel zouden een alleenstaande en een gezin in de toekomst ontvangen? V. 880,00660,005 % opslagG. (880 : 100) x 5 = = 924 (660 : 100) x 5 = = 693 B. Een alleenstaande zou maandelijks 693 euro en een gezin 924 euro ontvangen. A.

8 7. Lees en los op. Esmeralda krijgt 20,00 euro zakgeld per maand. Ze besteedt het als volgt: 1/4  sparen 20 %  poppen 15 %  sport en ontspanning 2/5  allerlei 5L week 13: ‘Herhaling’ Hoeveel besteedt Nadine per jaar aan poppen? Hoeveel kan ze per jaar aan allerlei uitgeven? V. G. 20,00 x 12 = 240 per jaar 20 % = 1/5 240 : 5 = x 2 = 96 B. Dat is per jaar 48,00 euro aan poppen en 96,00 euro aan allerlei. A.

9 8. Lees en los op. Mama rijdt met een gemiddelde snelheid van 76 km per uur. Ze legt 304 km af. 5L week 13: ‘Herhaling’ Hoeveel tijd is mama onderweg?V. B. Mama is 4 uur onderweg.A. 304 : 76 = 4 G.


Download ppt "Toepassingen 5L week 13: ‘Herhaling’ 5L week 13: ‘Herhaling’"

Verwante presentaties


Ads door Google