De presentatie wordt gedownload. Even geduld aub

De presentatie wordt gedownload. Even geduld aub

Voorlichting Afgifte dyslexieverklaringen Regio West-Friesland 13januari 2010 Versie: 13.01.10.

Verwante presentaties


Presentatie over: "Voorlichting Afgifte dyslexieverklaringen Regio West-Friesland 13januari 2010 Versie: 13.01.10."— Transcript van de presentatie:

1 Voorlichting Afgifte dyslexieverklaringen Regio West-Friesland 13januari 2010 Versie: 13.01.10

2 Programma Inleiding Toelichting handleiding 2009/2010 Samenstelling dyslexiedossier Gelegenheid voor vragen Afsluiting

3 Platform Samenwerkingsverbanden PO-VO West-Friesland Samenwerkingsverband WSNS Hoorn-1: sbo De Piramide + 26 openbare basisscholen rond Hoorn Samenwerkingsverband WSNS Hoorn-2: sbo De Wissel + 33 bijzondere basisscholen rond Hoorn Samenwerkingsverband WSNS De Streek: sbo ‘t Palet + 30 openbare + bijzondere basisscholen Samenwerkingsverband VO-SVO West-Friesland: 5 VMBO + 7 AVO + 2 Praktijkscholen + 1 OPDC + REC

4 Platform Samenwerkingsverbanden PO-VO West-Friesland Overlegplatform voor afstemming rond: overleg gemeenten + externe partners schoolkeuzeprocedure incl. OKR dyslexie vakantierooster gezamenlijke professionalisering Passend Onderwijs

5 Werkgroep Dyslexie PO-VO West-Friesland - Ellen Pieterse – SWV WSNS Hoorn-2 sbo De Wissel – voorzitter - Wim Koorndijk – SWV WSNS Hoorn-1 – Dyslexiecoördinator - Marina Karsten – SWV WSNS Hoorn-2 – CLZ-orthopedagoog - Maaike Sluis – SWV WSNS De Streek – CLZ-orthopedagoog - Jos Loomans – Martinus College –dyslexiecoördinator VO - Meta v.d. Brink – SG Tabor – dyslexiecoördinator VO - Esther Janson – OPDC West-Friesland -dyslexiespecialist - Irene Augusteijn, OBD Noordwest - NIP-psycholoog - Kine de Weerd – SWV VO-SVO West-Friesland - secretaris

6 Samenwerkingsverband VO-SVO West-Friesland Wordt sinds 2000 gevormd door: Atlas College Clusius College Martinus College RSG Enkhuizen SG Tabor Tezamen met 1 OPDC en 2 Praktijkscholen

7 Protocollen Masterplan Dyslexie Protocol Leesproblemen en dyslexie voor groep 1-4 2001 Protocol Leesproblemen en dyslexie voor groep 5-8 2004 Protocol Dyslexie Voortgezet Onderwijs nov. 2004 Protocol met Aanvulling Speciaal Basis Onderwijs 2005 Protocol Dyslexie Hoger Onderwijs 2006 www.masterplandyslexie.nl

8 Dyslexieregeling West-Friesland Van leesdossier naar dyslexiedossier: 1 e Pilotjaar 2004/2005 met 28 leesdossiers 2 e Pilotjaar 2005/2006 met 57 leesdossiers 3 e Pilotjaar 2006/2007 met 135 leesdossiers Structurele regeling vanaf 2007/2008 2008/2009: 163 dyslexiedossiers

9 Handleiding dyslexiedossier Voor de afgifte van dyslexieverklaringen in groep 8 t.b.v. doorgaande ontwikkelingslijn dyslexiebegeleiding start in PO door naar VO

10 Inhoud dyslexiedossier 2009/2010 0.Inleiding 1.Toestemmingsformulier van de ouders 2.Didactische kaart, het overzicht Cito-leerlingvolgsysteem (of een ander door de school gebruikt overzicht ) 3.Checklist indicatie dyslexieverklaring + bijlagen 4.Checklist didactische resistentie + bijlagen 5.Aanvullend onderzoek: - Zinsdictee: “Het wonderlijke weer” - Stilleestempotoets: “Hoe gevaarlijk is een tekenbeet” - Overschrijftaak: “Met satellieten kan men ……” - Brus/Klepel 6.Gegevens van schoolkeuze onderzoek (NIO of NDT) en NPV-J 7.Leeg 8.Diversen: - model brieven - model dyslexieverklaring – mededeling – kennisgeving - vragen en aandachtspunten - ouderbrochure afgifte groep 8 + zorgverzekering - tijdpad schooljaar 2009/2010 - overzicht dyslexiecoördinatoren VO

11 Aanpassingen 2008/2009 Tabblad 7 vervalt, inhoud -> 3 + 4 Nieuwe overschrijftoets Ouderbrochure Dyslexie: - verklaring -> ja - mededeling -> onduidelijk - kennisgeving -> nee

12 Samenstellen dyslexiedossier Wat komt er achter welk tabblad Checklist indicatie dyslexieverklaring Checklist didactische resistentie Aanvullend onderzoek: hoe en wat Gegevens schoolkeuze-onderzoek Wat doe je wel en wat niet

13 Het vervolg Wat te doen na retourontvangst dossier met verklaring-mededeling-kennisgeving Wat gebeurt er in het VO Terugmelding door het VO

14 Diversen Ouderbrochures Eigen initiatief ouders Regeling dyslexieverklaringen via zorgverzekering per 01.01.09 Overleg dyslexie-instituten in de regio Olijfnadleerlingen

15 Overzicht dyslexiecoördinatoren VO Atlas College: Titaan: Cynthia Denneboom c.denneboom@atlascollege.nl 0229 – 55 20 10c.denneboom@atlascollege.nl OSG West-Friesland: Saskia Heukelom s.heukelom@atlascollege.nl 0229 – 24 62 64@atlascollege.nl Copernicus: Jenneke Schlecht j.schlecht@atlascollege.nl 0229 – 23 63 44j.schlecht@atlascollege.nl De Dijk: Lars Beenen l.beenen@atlascollege.nl 0227 – 54 21 36l.beenen@atlascollege.nl Centraal Bureau: Martien de Boer m.deboer@atlascollege.nl 0229 – 20 60 20m.deboer@atlascollege.nl SG Tabor: Werenfridus: Josette Mulders jpmmulders@tiscali.nl 0229 – 28 58 28jpmmulders@tiscali.nl Oscar Romero: Gerda Schmidt g.schmidt@tabor.nl 0229 – 28 56 85 g.schmidt@tabor.nl d’Ampte: Meta v.d. Brink mmc.ruigrok@tabor.nl 0229 – 28 41 51mmc.ruigrok@tabor.nl Clusius College: Hoorn: Janneke Bouwhuis j.bouwhuis@clusius.nl 0229 – 25 94 84j.bouwhuis@clusius.nl Stede Broec:L Rob Hoed r.hoed@clusius.nl 0228 – 51 16 80r.hoed@clusius.nl Martinuscollege: Jos Loomans jloomans@martinuscollege.nl 0228 – 51 03 00jloomans@martinuscollege.nl Catrien Huisken chuisken@martinuscollege.nl 0228 – 51 03 00chuisken@martinuscollege.nl RSG Enkhuizen AVO/VMBO-t Kuuk v.d. Meer k.van.der.meer@rsg-enkhuizen.nl 0228 – 35 08 00k.van.der.meer@rsg-enkhuizen.nl PraktijkSchool Hoorn: Ellen-Anke Bosch e.a.bosch@praktijkschoolwf.nl 0229 – 21 94 87e.a.bosch@praktijkschoolwf.nl Praktijkschool Stede Broec: Elly Faber f.faber@praktijkschoolwf.nl 0228-51 03 50f.faber@praktijkschoolwf.nl OPDC West-Friesland: Esther Janson ejanson@opdcwest-friesland.nl 0229 – 21 65 54ejanson@opdcwest-friesland.nl SWV VO-SVO West-Friesland: Kine de Weerd k.deweerd@praktijkschoolwf.nl 0229 – 21 06 66k.deweerd@praktijkschoolwf.nl

16 Informatie via websites Informatie verkrijgbaar via websites: www.swvhoorn1.nl www.swv-hoorn2.nl www.swvdestreek.nl www.swvwestfriesland.nl - Klik boven in balk aan: activiteiten - Klik links in balk aan: dyslexie - Scrol door deze pagina


Download ppt "Voorlichting Afgifte dyslexieverklaringen Regio West-Friesland 13januari 2010 Versie: 13.01.10."

Verwante presentaties


Ads door Google