De presentatie wordt gedownload. Even geduld aub

De presentatie wordt gedownload. Even geduld aub

Module ribCTH1 Construeren van een Tennishal Week 06 Studiejaar 2006 - 2007 Studiepunten 3 ECTS Bouwkunde / Civiele techniek 5e semester deeltijd.

Verwante presentaties


Presentatie over: "Module ribCTH1 Construeren van een Tennishal Week 06 Studiejaar 2006 - 2007 Studiepunten 3 ECTS Bouwkunde / Civiele techniek 5e semester deeltijd."— Transcript van de presentatie:

1 Module ribCTH1 Construeren van een Tennishal Week 06 Studiejaar Studiepunten 3 ECTS Bouwkunde / Civiele techniek 5e semester deeltijd

2 Schematiseren A = 23,0 m B = 4,2 m C = 3,0 m D = 7,0 m

3 Opleggingen

4 Dwarskrachten Vmax = 7,86 kN

5 Momenten Mmax = 9,42 kNm (veldmoment)

6 Afmetingen

7 Samengesteld profiel

8

9 Bepalen traagheidsmoment t.o.v. z-as A1 = 58 * 10 = 580 A2 = 136 * 5 = 680 A3 = 108 * 10 = 1080 Atotaal = 2340

10 Samengesteld profiel Sz’ = (A1y1) + (A2y2) + (A3y3) Sz’ = (580 * 151) + (680 * 78) + (1080 * 5) Sz’ = = y = Sz’/Atot  / 2340 = 62,4

11 Samengesteld profiel

12 a1 = 151 – 62,4 = 88,6 a2 = 78 – 62,4 = 15,6 a3 = 5 – 62,4 = - 57,4 I 1, eigen = 1/12 * b * h^3 = 1/12 * 58 * 10^3 = 4833,33 I 2, eigen = = 1/12 * 5 * 136^3 = ,66 I 3, eigen = = 1/12 * 108 * 10^3 = 9000

13 Samengesteld profiel I y = (I 1,eigen +a1 2 *A1)+(I 2,eigen + a2 2 *A2) + (I 3,eigen + a3 2 *A3) I y = (4833,33+88,6 2 *580) + ( ,66+15,6 2 *680) + ( ,4 2 *1080) I y = , , ,8 I y = ,39 mm 4 = 934 * 10 4 mm 4

14 Samengesteld profiel Hoedligger is symmetrisch. De y-as is dan de hartlijn. I z = mm4 Uiterste vezelafstanden e1 en e2 e1 = 156 – 62,4 = 93,6 e2 = 156 – 93,6 = 62,4

15 Samengesteld profiel Drukkracht maatgevend = 94,4 N/mm2

16 Samengesteld profiel - Excel AzIyaIy 580,00151,004833,33 88,60 680,0078, ,67 15, ,005,009000,00 -57, ,00 62, ,39

17 Samengesteld profiel - autocad Command: Command: _massprop Select objects: 1 found Select objects: REGIONS Area: Perimeter: Bounding box: X: Y: Centroid: X: Y: Moments of inertia: X: Y: Product of inertia: XY: Radii of gyration: X: Y: Principal moments and X-Y directions about centroid: I: along [ ] J: along [ ]

18 Samengesteld profiel Berekening op sterkte W y = I/e W y1 = ,39 / 93,6 = 99772,9 mm3 W y2 = ,39 / 62,4 = ,3 mm3 Sigma = M b /W y Drukspanning = / 99772,9 = 94,4 N/mm2 Trekspanning = / ,3 = 62,9 N/mm2 Drukspanning = Bepalend voor de sterkte

19 Samengesteld profiel f m = 235 N/mm2 U.C. = 94,4 / 235 < 1 Sterkte = akkoord

20 Samengesteld profiel

21 Berekening op vervorming Overspanning = 7,0 m I = 934 * 10^4 mm4 E = N/mm2 q = 2 kN/m1 u eind = 0,004 * L = 0,004*7000 = 28 mm u = 5 / 384 * ((q*l^4) / EI)

22 Samengesteld profiel u = 5/384 ((2 * 7^4) / (210 * 10^6) * (934*10^-8) Ueind = 32 mm 32 > 28  Niet akkoord

23 Afschuiving profielen

24

25

26 Samengesteld profiel V z;u;d = 0.58 * (151 – 2 *10) * 5 * 235 V z;u;d = 89 kN U.C = 7,86 / 89 < 1  Sterkte op afschuiving akkoord

27 Krachtwerking 3-scharnierenspant

28 Belastingen

29 Krachtwerking 3-scharnierenspant P1 = 0,6 kN/m2 q1= 0,6 * 7 = 4,2 kN/m Q1 = 4,2 * 11,5 = 48,3 kN P2 = 0,8 kN/m2 q2 = 0,8 * 7 = 5,6 kN/m Q2 = 5,6 * 11,5 = 64,4 kN

30 Krachtwerking 3-scharnierenspant De gehele constructie Som vd momenten tov A = 0 -4,2 * 11,5 * 5,75 – 5,6 * 11,5 * 17,25 +23FBv=0 FBv = 60,38 kN Som van de verticale krachten = 0 48,3 + 64,4 – 60,38 – FAv = 0 FAv = 52,32 kN

31 Krachtwerking 3-scharnierenspant Beschouw het linkerdeel A-S FAh*7,2-52,32*11,5+48,3*5,75=0 FAh = 45 kN Beschouw het rechterdeel B-S 60,38*11,5-64,4*5,75-FBh*7,2 = 0 FBh = 45 kN Som van de horizontale krachten = 0 FAh – FBh = 0  45 – 45 = 0 Scharnierkrachten: S2v = 64,4 - 60,38 = 4,02 kN S1v = 48,3 – 52,32 = - 4,02 kN S2v – S1v = 4,02 -4,02 = 0

32 Krachtwerking 3-scharnierenspant

33 Samengesteld profiel

34 Het bovenstaan IFB-profiel bestaat uit een halve HE 360 A profiel (HE 360 AT) en een stalen plaat van 500 x 10 De gegevens uit het staaltabellenboek: Iy = 1269 * 10^4 mm^4, A = 7138 mm^2, zs = 28,7 mm, h = 175 mm Gevraagd: Het traagheidsmoment van de ligger.

35 Samengesteld profiel Plaat: z(plaat) = 10/ = 180 mm Atotaal = A (HE360AT) + A (Plaat) Atotaal = (500 * 10) = mm^3 Som van de momenten t.o.v. B – B is 0 Ahea * arm + Aplaat * arm = Atotaal * Zz 7138 * 28, * 180 = * Zz Zz = 91 mm a (hea) = 91 – 28,7 = 62,3 mm a (plaat) = 91 – 180 = - 89 mm

36 Samengesteld profiel Iy (plaat) = 1/12 * b * h^3 = 1/12 * 500 * 10^3 = 41666,7 m^4 Iy (hea) = 1269 * 10^4 mm^4 Iy getransleerd Iy = (Iy, eigen + a^2Ahea) + ( Iy, eigen + a^2Aplaat) Iy = (1269*10^4 + (62,3)^2 * 7138) + (41666,7 + (- 89)^2 * 5000) Iy = 8004,2 * 10^4 mm^4 Het samengesteld profiel is dus 8004/1296 is 6x stijver als het HE360AT profiel

37 Samengesteld profiel Ditzelfde voor Iz Iz = (3945 * 10^4 + (0)^2 * 7138) + (1/12 * 10 * 500^3 + (0)^2 * 5000) Iz = * 10^4 mm^4

38 EINDE Docent: M.J.Roos


Download ppt "Module ribCTH1 Construeren van een Tennishal Week 06 Studiejaar 2006 - 2007 Studiepunten 3 ECTS Bouwkunde / Civiele techniek 5e semester deeltijd."

Verwante presentaties


Ads door Google